Paslaugos

Namo statybos: nuo A iki Z (I)

Visi žino, kad namo statybos – nors ilgas bei varginantis, tačiau neišvengiamas ir džiugius rezultatus dovanojantis procesas. Neužtenka vien imti ir pastatyti namą – bus reikalingas sklypas, statybos leidimai, geodeziniai, topografiniai matavimai (dar vadinami topografija), įvairūs kiti dokumentai, projektas ir taip toliau.

Tačiau namo statybos pirmiausia prasideda nuo vizijos – statantysis turi atsakyti į klausimą, kokio namo jis nori? Asmuo turi numanyti, kokio ploto, kelių aukštų turėtų būti namas, kiek jame bus kambarių ir kitų patalpų. Taip pat labai svarbu numatyti sumą, kuri bus skiriama namo statyboms (reikėtų nepamiršti ir papildomų išlaidų, taigi namo statybos sąmata visuomet būna didesnė). Taip pat labai svarbi yra namo statybos vieta, iš ko ir kaip jis bus statomas, ir tai anaiptol ne vieninteliai dalykai, apie kuriuos reikėtų gerai pagalvoti.

Kita etapas mintyse susidėliojus svajonių namo vaizdinį – sklypo, jeigu jo neturite, paieškos. Sklypą įsigykite atsižvelgdami į savo galimybes, norus bei poreikius. Svarbu žinoti, ar sklypas, kur ruošiatės statyti namą, namų valdos paskirties. Taip pat labai svarbūs ir teritorijų planavimo dokumentai – tai leis paprasčiau suprasti, ar netoliese yra visos reikalingos komunikacijos. Einančias per sklypą komunikacijas tiksliai fiksuoja topografiniai matavimai (topografija). Taip pat prieš įsigyjant sklypą pravartu išsiaiškinti, ar per jo ribas ateityje nebus tiesiami keliai, ar nebus užstatoma greta esanti teritorija, kad tai ateityje netaptų nemalonia staigmena.

Įsigijus sklypą laukia dar vienas etapas – tai dokumentų, būtinų statyboms, rengimas. Norint statyti namą, reikia leidimo. Padėti jį gauti gali projektavimo įmonė, architektai arba ir pats asmuo. Kai dokumentus tvarko pats būsimojo namo savininkas, jis gali kreiptis į vietinę savivaldybę ir prašyti, kad jam būtų išduotas projektavimo sąlygų sąvadas. Sąvade atsispindės informacija – ko privaloma laikytis rengiant namo konkrečiame sklype projektą. Šis etapas gali užtrukti nuo 1-2 mėn. iki pusmečio. Kai sąvadas jau būsimojo namo savininko rankose, galima ieškoti įmonės ar architekto, projektuosiančio namą. Daug ką gaunant sąvadą lemia ir vietos, kurioje yra sklypas, specifika.

(Perskaityta per mėnesį: 82, iš jų šiandien: 1.)