Diagnostinė įranga
Technologijos,  Transportas

Nuosava diagnostinė įranga – privalumas automobilio savininkui?

Diagnostinė įranga

Kai buvo sukurtas pirmasis automobilis, niekas nebūtų pagalvojęs, kad po daugiau kaip šimto metų, jame bus tiek daug elektronikos. Visi mechaniniai prietaisai ir tokios dalys kaip automobilio pakaba ar variklio galia bus reguliuojami tiesiog elektros prietaisų pagalba. Tačiau norint viską reguliuoti ir kad viskas veiktų tinkamai, šiais laikais yra reikalinga diagnostinė įranga, be kurios nei vienas servisas neįsivaizduoja savo kasdienių darbų.

Visos transporto priemonės pasikeitė tiesiog neatpažįstamai. Jos tapo žymiai saugesnės keliaujantiems juose žmonėms ir tarptautiniai reikalavimai nuolat verčia tobulinti automobilių gamintojus dėl dar saugesnių automobilių. Ką jau kalbėti apie transporto priemonių dizainą. Jei Henris Fordas pamatytų šiuolaikinius automobilius, jis net nepasakytų, kad tai yra automobiliai, kuriuos pats gamino 20 amžiaus pradžioje. Automobilių gamintojai norėdami pritraukti savo automobilių modeliais klientus, kiekvienas metais sukuria vis ką nors naujo, įdiegia naują sistemą, pagerina komfortą automobiliuose ir kuria kitas naujoves.

Tačiau šiame straipsnyje mes kalbėsime ne apie automobilio išorę, o apie tai, kas pasikeitė po variklio dangčiu. Gamintojai taiko vis daugiau naujų techninių automobilių sistemų, kurios gerina automobilio valdymą ir daro juos patvaresnius bei ilgaamžiškesnius. Tam, kad būtų vairuotojui patogiau, gamintojai prie automobilių leidžia prijungti klaidų nuskaitymo prietaisus. Ši diagnostinė įranga leidžia greitai atrasti gedimus, taip sutaupant vairuotojų laiką, nes šiuo metu, automobiliai tapo būtina kasdiene transporto priemone jų savininkams. Kai kurie vairuotojai ar automobilių mėgėjai, taupydami savo laiką, turi įsigyją nuosavą diagnostinę įrangą.

Atsiradus automobilio prietaisų skydelyje atitinkamam užrašui, automobilio savininkas gali tiesiog prijungti turimą savo diagnostinę įrangą ir matyti kokios techninės problemos atsitiko automobilyje. Tam jam nereikės planuotis, ieškoti ir tartis kuo greičiau dėl laisvo laiko servise, nes žinos, kad grįžęs namo, pats gali pasitikrinti kas atsitiko jo automobiliui. O jau žinant problemą, skambinti servisams tartis dėl automobilio tvarkymo, o serviso meistrai tiksliai galės atsakyti kiek užtruks automobilio problemos pašalinimas.

Todėl automobilių gamintojai, norėdami pasiūlyti kuo patogesnius jų gaminamus modelius, sukuria palankią aplinką jų tvarkymui. Automobilio savininkas turėdamas diagnostinę įrangą, gali pats pasižiūrėti kas atsitiko turimam automobiliui, o galbūt, jeigu turi atitinkamų žinių ir patirties, pats pataisyti automobilį. Taip sutaupant savo brangaus laiko ir neišleidžiant pinigų taisant automobilį servise.

(Perskaityta per mėnesį: 95, iš jų šiandien: 1.)