Namai,  ž.

10 naudingų interjero patarimų

Kiekvienam iš mūsų norisi įsirengti gražius, stilingus, šiuolaikiškus ir praktiškus namus. Juose turėtų būti daug erdvės, kur viską lengvai galėtume rasti, tačiau nebūtų netvarkos ir bet kur numestų daiktų. Taigi, šiame straipsnyje pateikiama dešimt patarimų, kaip susikurti tokią namų aplinką, kurioje būtų viskas, ko reikia šiuolaikiškam žmogui, bet ta namų erdvė nebūtų pernelyg perkrauta.

 

  1. Baldai ir pagrindinės kambario detalės turėtų būti kokybiškos, todėl, čia galite šiek tiek paišlaudauti, o smulkesniems akcentams nereikėtų išleisti daug pinigų, svarbu, kad jie būtų skoningai atrodantys ir derėtų prie viso interjero. Galite derinti lengvas, santūrias medžiagas, dirbinius su prabangesnėmis, didesnėmis detalėmis, baldais. Taip namai nebus pernelyg pompastiški ir apkrauti, bet ir nebus visiškai kuklūs. Pavyzdžiui, prabangūs ir masyvūs metalo gaminiai labai dera su kukliais, šiltais dirbiniais, medžiagomis.
  2. Jei namuose mažai erdvės – pakabinkite veidrodžių, kadangi jie atspindi šviesą, todėl erdvė optiškai padidės. Taip pat stenkitės išnaudoti visas tuščias vietas, kurios netrukdo praėjimui. Tokiose vietose įrenkite nors ir nedideles spintas, kuriose tvarkingai susidėsite smulkius, bet reikalingus daiktus.
  3. Jei namuose yra aukštos lubos, stenkitės būtinai išnaudoti visą erdvę iki pat viršaus. Tai tikrai neapsunkins Jūsų namų, o suteiks papildomos vietos susidėti daiktams. Pavyzdžiui, virtuvėje ir kituose kambariuose patartina įrengti spinteles, spintas iki pat lubų. Taip nepaliksite nereikalingo tuščio tarpo, kuriame kauptųsi dulkės arba būtų sudedami įvairūs daiktai. Taip išvengsite ir dulkių kaupimosi, ir netvarkos. Jei įrengsite ne vieną, o kelias aukštas spintas iki lubų, tuomet pravartu įsigyti sulankstomas kopėčias, kurios užims nedaug vietos ir Jūs be jokio vargo pasieksite ne taip danai naudojamus daiktus. Dėl savo pačių patogumo turėtumėte nepamiršti, kad dažnai naudojami daiktai ar prietaisai turi būti akių lygyje ir nesunkiai pasiekiami.
  4. Jei lubos žemos, geriausia rinktis užuolaidas iki grindų ir su vertikaliais raštais. Taip pat tokiuose namuose tiks aukšti, grakščių formų toršerai.
  5. Jei nenorite labai išlaidauti, bet dažnai norite atnaujinti namus, pakeiskite lovų užtiesalus, pagalvėlių užvalkalus, stalo padėkliukus, užuolaidas.
  6. Žaiskite su spalvomis ir skirtingomis medžiagomis. Jei nenorite nuobodaus interjero, tuomet nebijokite eksperimentuoti ir interjerui pasirinkite kelių spalvų derinius. Taip namai įgaus gyvumo ir jaukumo. Šiuolaikiškumo suteiks skirtingų medžiagų derinimas tarpusavyje. Pavyzdžiui, mediena ir metalo gaminiai suteiks namams prabangos, ilgaamžiškumo įspūdį, o stiklo gaminiai grakštumo, lengvumo.
  7. Jei medinės grindys susidėvėjo, nebūtina jų keisti naujomis, juk galima jas nesunkiai restauruoti ir suteikti naują išvaizdą. Jei grindys dar neprarado savo pirminės išvaizdos, bet turi šiek tiek defektų tam tikroje vietoje, tuomet galite tiesiog įsigyti kilimą, kuris viską paslėps ir suteiks namams jaukumo. Galima įsigyti prabangų kilimą, kuris taps pagrindiniu kambario akcentu.
  8. Atkreipkite dėmesį į savo įpročius ir pagal tai kurkite namų interjerą. Namai turi Jums tarnauti, o ne trukdyti. Pavyzdžiui, visi daiktai namuose turi turėti savo vietą, kad ryte skubant į darbą, galėtumėte lengvai juos rasti ir greitai pasiimti.
  9. Jei namuose nėra labai daug vietos, galima pasirinkti šiuo metu vis populiarėjančius praktiškus, įvairiai susilankstančius baldus, kurie gali atlikti skirtingas funkcijas.
  10. Nepamirškite, kad namuose svarbiausia harmonija, todėl neverta persistengti ir perkrauti savo namų įvairiomis detalėmis ar baldais. Čia tiktų pasakymas: geriau mažiau, bet kokybiškų ir naudingų daiktų.
(Perskaityta per mėnesį: 63, iš jų šiandien: 1.)