Namai,  Technologijos

Nuotekų valymo įrenginiai ir pagrindiniai jų veikimo principai

Turint namą bus neišvengiamas klausimas: nuotekų valymo įrenginiai. Kokie jie yra, kur statyti, kaip statyti, kodėl jų gali reikėti, o gal visai nereikia? Vien kalbant apie nuotekas nejučia suraukiame nosį ar matome nemalonų akims vaizdą. Bet jei tenka pasidomėti, kokie dabar gaminami nuotekų valymo įrenginiai, tikrai nustebsite. Trumpai galime pristatyti, ko verta tikėtis ar reikalauti iš šių įrenginių.

Žinokite, kad joks geras valymo įrenginys neskleidžia kvapo. Jokio. Teisingas įrangos veikimas privalo užtikrinti sklandų darbą. Tinkama nuotekų valymo įrenginių priežiūra užtikrins, kad visos buitinės nuotekos, tiek kalbant apie virtuvėje esančias, tiek tualeto turinį, bus paverstos skaidriu bekvapiu vandeniu. Po valymo proceso atsiradęs skaidrus ir bekvapis vanduo rodo gerą išvalymo kokybę. Ir visai nesvarbu, kad užduotis yra skirta išvalyti individualaus namo, didelio biuro pastato ar viso kvartalo nuotekas. Valymo našumo skaičiai jums greitai atsakys, kaip bus užtikrinta valymo kokybė.

Jau galima didžiuotis technologiniais sprendimais, nes jei manėte, kad nuotekų talpoms bus reikalingi masyvūs gelžbetonio šuliniai – pamirškite. Tai jau praeitis. Dabar technologijos sparčiai pasistūmėjo į priekį ir dažniausiai naudojamas polipropilenas. Valymo įrengimas be gelžbetonio šulinio yra pigesnis, tačiau atminkite, norint išgauti tvirtesnę talpą, gamybos kaštai išauga.

Vienas svarbiausių principų, kad džiaugtumėtės ne tik kokybišku vandeniu, bet ir nereiktų sukti galvos dėl nuotekų – laiku nusiurbtas perteklinis dumblas. Tokie darbai užtikrina, kad perteklinio dumblo niekada nepateks į infiltracinį lauką (išleidimo plotą) ir neužterš jo, nes  būtent dėl infiltracinio lauko užsiteršimo dumblu nuotekos ima tekėti atgal. Visa tai jums užtikrins amžiną kanalizaciją. Jeigu nežinote, ar jau laikas nusiurbti perteklinį dumblą, laiks nuo laiko pasemkite išvalyto vandens ir palaikyti apie trisdešimt minučių. Jei po pusės valandos indo dugne yra apie  60 proc. dumblo, vadinasi jau laikas jį iš valymo įrenginio išsiurbti. Tai gali būti tiek vienas kartas, tiek keli per metus.

Buvome užsiminę apie kvapus. Tai priminsime, jog specialistai sako: „Dažniausios blogo kvapo priežastys valymo įrenginyje yra dvi: pernelyg didelės  chemikalų dozės arba nenaudotini chemikalai.“ Jei viena jų jums gali būti tinkama – susirūpinkite valymo įrenginių priežiūra. Tik tai užtikrins saugų jų naudojimą.

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)