Paslaugos

Parduodu mišką – kokios kainos galiu tikėtis

Lietuva yra ežerų ir miškų kraštas. Todėl visiškai nestebina, kad nemaža dalis mūsų šalies gyventojų turi jiems priklausančius miškus. Vieni gyventojai tokį savo turimą turtą brangina ir vertina, stengdamiesi išsaugoti ir puoselėdami jame augančius medžius, o kiti nusprendžia turimus miškus parduoti. Kaip bebūtų, viskas labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečių lūkesčių ir turimų tikslų. Tuo tarpu, jei jūs taip pat turite mišką, apie kurio pardavimą galvojate jau kurį laiką, turbūt svarstote, kokia gi galėtų būti jūsų miško kaina? Laimei, atsakymą į šį klausimą gauti nėra labai sudėtinga, jei jūs pasinaudosite internetu.

Pavyzdžiui, jei į internetinę paiešką įrašysite „parduodu mišką“ raktažodį, tuomet jums bus pateikta daug tinklalapių, susijusių su perkamais ir parduodamais miškais. Didžioji dalis jų bus miškus superkančių specialistų, o tai reiškia, kad apsilankę tokių paslaugų teikėjų tinklalapyje jūs galėsite be jokio vargo pateikti savo pasiūlymą ir sulaukti labai greito atsakymo. Be to, vien tai, kad jūs pateiksite pasiūlymą jūsų neįpareigos parduoti savo mišką. Jūs galite patys nuspręsti, koks pasiūlymas ir kokia kaina jums yra tinkamiausi. Tai reiškia, kad jūs savo pasiūlymus galite pateikti skirtingiems miškų supirkėjams, bandydami pasirinkti patį palankiausią variantą.

Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad miško kainos vertinimui labai didelės įtakos turi daugybė skirtingų veiksnių. Tai reiškia, kad nepaisant to, jog gali būti du tokio paties ploto miškai – jų kaina tikrai nebus vienoda. Miško kainai neabejotinos įtakos turi jo amžius, medžių rūšys, įvairūs leidimai ir draudimai, miško plotas, miško vieta ir kt. Todėl natūralu, kad žmogus, kuris visiškai nesidomi miškininkyste ir kuriam niekuomet nebuvo tekę tiesiogiai susidurti su tokių klausimų sprendimu, tikrai negalės savo paties jėgomis nustatyti konkrečios savo turimo miško kainos. Tam reikėtų visuomet pasitelkti šios srities specialistus. Taip pat jūs visuomet galite kreiptis ir į patyrusius miškininkus, kurie suteiktų jums profesionalią konsultaciją ir padėtų kur kas lengviau suprasti, kokia yra jūsų tikroji miško kaina.

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)