Namai,  Pirkiniai

Patarimai kaip išsirinkti tinkamiausią valymo priemonę

Daugybė valymo priemonių yra taip gausiai paplitusios, kad  galime jas dažnai pamatyti net atokiausiose kaimo vietovėse. Didesnių miesto prekybos centruose galime išvysti pilnai apkrautas įvairiomis cheminėmis valymo priemonėmis. Taip pat  valymo priemonės yra ne tik lengvai prienamos, bet ir jų pasirinkimo spektras yra be galo platus.

Valymo priemonėsNors ir cheminės valymo priemonės prekybos vietose yra laikomos šalia maisto produktų dėl to labai baimintis nereikėtų,  kadangi prekybininkai nėra linkę rizikuoti prekiauti tokia produkcija, kurių sudėtyje būtų kenksmingų cheminių medžiagų, o jų garai per atstumą galėtų paveikti maisto produktus. Tačiau naudojantis valymo priemonėmis reikia būti atsargiems,  kadangi chemiškai aktyvios medžiagos, esančios valymo priemonių sudėtyje daro neigiamą poveikį žmogui. Tiesa cheminių priemonių pavojingumas dažnai priklauso nuo ju koncentracijos,  tačiau esant ir nedidelei koncentracijai apsitaškius valymo priemone gali nukentėti drabužiai, todėl prieš ką nors valant yra patartina naudoti apsaugines priemones. Renkantis valymo priemonę, yra būtina žinoti kokiose patalpose jos bus naudojamos, kadangi uždarose patalpose neesant ventiliacijos ir naudojant chloro turinčias valymo priemones galima sunkiai apsinuodyti. Todėl yra būtina žinoti ir valymo priemonių cheminę sudėtį, nes pavyzdžiui acetonas nors ir gerai tinka riebalams valyti, tačiau gali pakenkti plastmasei, lakuotiems paviršiams ar gumai . Taip pat renkantis valymo priemones skalbimui yra svarbu atsižvelgti į tai ar nėra sergama lėtinėmis kvėpavimo ligomis, kadangi naudojant skalbimo miltelius su fermentais yra didelė alergijos per  kvėpavimo takus sukėlimo tikimybė, tačiau galima rinktis skystus drabužių ploviklius,  nors jie ir brangiau kainuoja.

Tačiau prieš ką nors valant yra pravartu žinoti ar yra kitų ne ką mažiau efektyvių nešvarumų šalinimo  būdų  kaip  cheminių valymo priemonių  naudojimas. Pavyzdžiui ant vonios atsiradusių nuosėdų šalinimui galime naudoti citrinos rūgštį arba actą. Tai galima atlikti karštame vandenyje ištirpinus citrinos rūgštį ir apipylus nuosėdas šiuo citrinos rūgšties tirpalu, bei po kelių valandų nuplovus tekančiu vandeniu.  Tokiu atveju galima ne tik sutaupyti, bet ir sumažinti riziką apsinuodyti pavojingomis cheminėmis medžiagomis, tačiau kai kuriais atvejais gali nepavykti apsieiti be cheminių valymo priemonių.

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)