serviso įranga
Technologijos

Pažangioms automobilių technologijoms – pažangiausia serviso įranga

Senesniais laikais serviso mechanikui norint suremontuoti automobilį ar kitokią transporto priemonę užtekdavo paprasčiau įrankių, tokių kaip plaktukas ir raktų komplektai. Tačiau dabar automobiliuose technologijos gerokai patobulėjo, visur pilna elektronikos, automobiliuose yra įmontuoti kompiuteriai ir kitos pažangos technologijos. Tos technologijos yra tokios pažangios, kad pačios valdo tam tikrus automobilio mechanizmus tada kada reikia. Todėl mechanikui yra reikalinga naujoviška serviso įranga, kuri galėtų sąveikauti su automobiliais.

Kaip ir visose kitose sferose, taip ir automobilių mechanikoje naujos technologijos privertė sukurti ir naujus, pažangesnius įrenginius, kurie padėtų serviso mechanikams. Vienas iš tokių yra diagnostikos įrenginys. Daugiau nei prieš kelis dešimtmečius automobiliuose beveik viskas buvo mechaniška, tačiau viską pakeitė kompiuteriai. Automobiliuose dabar knibždėte knibžda elektronikos, kurią sujungia kompiuteriai. Norint tą informaciją išgauti tam buvo sukurta diagnostikos įranga, su kuria yra atliekama kompiuterinė diagnostika. Jos metu mechanikas nuskaito gedimų kodus, pagal kuriuos gali išsiaiškinti tikslią vietą kurioje yra gedimas. Todėl ši ganėtinai nauja serviso įranga padeda mechanikams greičiau ir paprasčiau atrasti gedimus.

serviso įrangaKita gan nauja technologija yra stendai. Jų yra įvairiausių, tačiau be jų šiandieną yra sunku įsivaizduoti servisui darbą, kadangi šie stendai užtikrina automobilio techninę būklę. Jie neremontuoja, tačiau peržiūri ar viskas gerai su remontuojamais mechanizmai. Tokie stendai yra: pakabos tikrinimo stendai, ratų suvedimo stendai, starterių ir generatorių stendai, žibintų reguliavimo stendai, stabdžių tikrinimo stendai, amortizatorių tikrinimo stendai, ratų suvedimo įranga ir visi kiti tikrinimo stendai. Jau iš pavadinimų galėjome suprasti, kad jie neremontuoja tikrinamų dalių, jie tik pažiūri kaip veikia kartu tikrinami mechanizmai. Kaip pavyzdžiui, stabdžių tikrinimo stendai pažiūri kaip tarpusavyje veikia stabdžių kaladėlės, diskai ir kaip gaunamas rezultatas parodo kaip efektyviai vyksta stabdymo procesas.

Kitos pažangios technologijos yra ridos korekcijos prietaisai, programuotojai, testeriai, video kameros, įvairios jungtys, osciloskopai ir kitos technologijos. Su šia serviso įranga serviso mechanikas gali patogiau ir greičiau automobilio mechanizmus ir rasti greičiau gedimą ar tiesiog atlikti tam tikrą apžiūrą. Tad visų straipsnyje prietaisų nauda yra didžiulė, kadangi su tokia įranga yra pasiekiamas maksimaliai geras rezultatas per trumpesnį laiko tarpą. Tad jeigu jūs esate serviso vadovas, siūlome investuoti į šias technologijas, kadangi automobiliuose esančios technologijos tobulėja, tad ir serviso įranga turi būti tobulesnė.

(Perskaityta per mėnesį: 57, iš jų šiandien: 1.)