Turbūt ne vieną kartą esate girdėję aplinkinius kalbant, kad reikėtų vengti naudotis paskolomis, tačiau tokios kalbos dažniausiai yra paremtos ne sava patirtimi, todėl jų vertinti objektyviai jokiu būdu negalima. Puikiai suprantama, kad tai yra finansiniai įsipareigojimai, tačiau, jei į juos žvelgiama atsakingai – rūpesčių galima išvengti. Ką jau kalbėti apie tai, kad šiandien galimas ir pirmas kreditas nemokamai, padedantis išvengti bet kokio gautos paskolos pabrangimo.
Kai yra tokių patrauklių pasiūlymų ir mums gali pagelbėti pigiausios paskolos – nebėra sudėtinga labai lengvai išspręsti bet kokius finansinius klausimus. Be abejo, jei norite, kad jums būtų suteiktas pirmas kreditas nemokamai, turite laikytis paskolos sutarties sąlygų, tokiu būdu išvengiant bet kokių galimų sankcijų. Todėl, jei laikysitės įsipareigojimų ir paskolą grąžinsite laiku, jums neteks sukti galvos dėl palūkanų ar kitų paskoloms taikomų papildomų mokesčių.
Taigi, jei jūsų trumpalaikius finansinius klausimus padėjo išspręsti pigiausios paskolos, nepaisant to, kad joms nebus taikomos palūkanos, turite nepamiršti kelių jūsų asmeniniam biudžetui svarbių detalių.
- Gyvenkite atsižvelgdami į savo galimybes. Sudaryti konkretų mėnesinį biudžetą – tai yra pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte žengti, jei nenorite jo peržengti. Labai efektyvus biudžeto paskirstymo metodas yra 50/20/30. Nesate apie jį girdėję? Tuomet pabandykite jį pritaikyti ir savo praktikoje. Šiuo atveju 50 proc. jūsų lėšų skiriama svarbiausioms išlaidoms (nuoma, komunaliniai, maistas ir transportas); 20 proc. atidedama paskolos įmokoms, santaupoms, skirtoms nenumatytiems atvejams, ir ateičiai); 30 proc. galima skirti jūsų pomėgiams (restoranams, atostogoms, apsipirkinėjimui ir kt.). Žinoma, taip pat nepamirškite vengti tokių išlaidų, kurios iš pirmo žvilgsnio yra pakankamai mažos, tačiau – nereikalingos ir patiriamos ganėtinai dažnai.
- Pagalvokite apie savo tolimą ateitį. Be abejo, jei esate jauni ir žvalūs, vargu ar dažnai susimąstote apie savo pensiją, į kurią išeisite po 30 ar 40 metų. Tačiau kiekvienas finansų ekspertas pataria šį klausimą pradėti spręsti kaip įmanoma anksčiau. Pasidomėkite, kokius pasirinkimus turite, o tuomet išsirinkite patį palankiausią pensijos kaupimo variantą.
- Suformuokite asmeninį „garantinį fondą“. Tai yra labai naudingas sprendimas, kuris padeda sunkiais gyvenimo etapais, pvz., praradus darbą ir ieškant naujo, atsiradus nenumatytoms neišvengiamoms išlaidoms ir kt. Asmeninis „garantinis fondas“ leidžia mums ramiau miegoti ir jaustis saugiems dėl savo finansinės padėties.
- Laiku įgyvendinkite turimus finansinius įsipareigojimus. Nors apie tai jau buvo kalbėta, pravartu pabrėžti dar bent vieną kartą. Nėra svarbu ar jums pagelbėjo pigiausios paskolos ar esate gavę ilgalaikę paskolą – turite didelį dėmesį skirti savo finansinių įsipareigojimų vykdymui. Jei išsaugosite švarią savo kredito istoriją, ateityje turėsite galimybę kreiptis dėl kur kas didesnių paskolų (jei, žinoma, jums to prireiks).
- Turėkite tikslų. Žmogus, kuris neturi tikslo, gyvena nepilnavertį gyvenimą ir kur kas dažniau susiduria su finansiniais sunkumais. Todėl pasistenkite nustatyti savo pagrindinius tikslus, kuriuos palaipsniui įgyvendintumėte, tokiu būdu stiprindami savo finansinį pagrindą ir gyvendami vis laimingesnį gyvenimą.
- Išmokite tvarkyti savo asmeninę buhalteriją. Turbūt to niekuomet nedarėte? Jei taip, esate ne vieni. Didžioji dalis žmonių mano, kad buhalterija yra reikalinga tik verslui. Tačiau, deja, be tai netiesa. Jei išmoksite tinkamai tvarkyti savo asmeninius finansus ir pasirūpinsite tvarkinga buhalterija – prieš akis matysite tikrąją savo finansinę situaciją ir galėsite lengviau priimti sėkmingus sprendimus.
Savo gyvenimo pokyčius pradėkite jau dabar. Nelaukite, kol pasikeis orai ar į valdžią ateis nauji žmonės – tai visiškai su jūsų gyvenimu nesusiję veiksniai. Jūs patys esate savo gyvenimo ir ateities šeimininkai, todėl nestovėkite vietoje ir pasiekite tai, apie ką jau seniai svajojote.