Nuoma Klaipedoje
Namai

Kaip pasirinkti būstą nuomai

Tikrai ne kiekvienas mūsų šalies gyventojas gali sau leisti įsigyti nuosavą būstą. Su šia problema ypač dažnai susiduria jaunimas, kuris dar neturi stipraus finansinio pagrindo po savo kojomis. Kad ir kaip bebūtų, būsto reikia kiekvienam, todėl tiems, kurie neturi galimybės kreiptis dėl būsto paskolos, kuo puikiausiai pasitarnauja būsto nuomos paslaugos.

Žinoma, tuomet, kai kalbama apie ilgalaikę būsto nuomą, labai svarbu atsižvelgti į daugybę skirtingų veiksnių, kurie gali lemti jūsų tolimesnę gyvenimo kokybę ir patogumą. Todėl apie šiuos veiksnius verta pakalbėti plačiau.

  • Miestas. Tai yra pagrindinis veiksnys, kuris turi didžiausios įtakos būsto nuomos kainoms. Galite pastebėti, kad buto nuoma Klaipedoje kainuoja kur kas pigiau nei tuo tarpu Vilniuje. Todėl nemaža dalis žmonių, kurių darbas nėra surištas su konkrečia vieta, vis dažniau pasirenka būsto nuomą Klaipėdoje – tokiu būdu sutaupydami ir turėdami progą gyventi labai arti mūsų Baltijos jūros.
  • Vieta. Taip pat nepamirškite, kad svarbi ir pati būsto vieta. Jei norite gyventi pačioje miesto širdyje, teks pakloti daugiau nei tuo atveju, kai rinksitės gyventi labiau nuo centro nutolusiuose rajonuose. Kartais naudinga rinktis tolimesnius rajonus – ypač tuomet, jei yra labai puikus susisiekimas su miesto centru, nereikalaujantis daug laiko ir pastangų.
  • Buto išplanavimas ir plotas. Labai svarbu ir tai, koks yra buto išplanavimas, plotas bei kurioje namo pusėje jis yra. Galbūt ne kartą pastebėjote, kad vienuose butuose vasarą yra labai karšta ir niekaip nepavyksta sukelti skersvėjo, kuris padėtų pravėdinti būstą ir įleistų į jį šviežio bei gaivaus oro. Dažniausiai tokio tipo butai būna tik vieno namo dalyje, į kurią didžiąją dienos dalį tvieskia saulė. Tuo tarpu, jei rinksitės butą, kuris išsidėstęs per abi namo dalis – galėsite gyventi kur kas komfortiškiau. Be abejo, atsižvelkite ir į būsto plotą bei išplanavimą – tai turi tiesioginės įtakos patogumui.
  • Nuomotojai. Kiekvienas nuomotojas yra labai skirtingas. Todėl prieš pasirinkdami vieną ar kitą būstą, labai gerai įvertinkite ir patį nuomotoją. Tai padės išvengti įvairių galimų nesusipratimų ateityje.
(Perskaityta per mėnesį: 74, iš jų šiandien: 1.)