Laisvalaikis

Lėlės ir jų priedai – puiki dovana mergaitei

lėlėsKai artėja dukros ar krikšto dukros gimtadienis, imama žvalgytis po žaislų parduotuves. Ką nupirkti, kad mergaitei būtų įdomu? Koks žaislas būtų geriausias pasirinkimas? Neretai sunku rasti patikimesnį atsakymą nei lėlės. Būtent lėlės ir jų priedai patinka daugeliui mergaičių.

Ne tik Skudurinė Onutė

Prieš kelis dešimtmečius žaislų pasiūla nebuvo tokia įvairiaspalvė kaip dabar. Šiuo metu galima įsigyti ne tik Skudurinę Onutę ar šiaip įprastą lėlę. Skiriasi ne tik žaislų dydžiai ir kainos. Parduodamos ne tik kūdikius primenančios lėlės ar vadinamosios barbės. Yra lėlių, primenančių fėjas, yra ir tokių, kurios pozicionuojamos kaip monstrės.

Nemažą įtaką rinkai daro televizija. Tai, kas rodoma animaciniuose filmuose, vėliau tampa populiariomis prekėmis.

Vienos lėlės atrodo realistiškai, kitos, kaip daug kas pasakytų, yra tarsi iš fantastikos srities. Parduotuvėse randama tiek undinėlių, tiek jaunikių ar netgi scenos žvaigždžių.

Žaidimai

Metams bėgant kinta požiūris, neretai svajonės vietą užleidžia stipriam realizmui. Pasineriama į buities rūpesčius. Neįtikėtina, kaip vaikai geba net elementariausius dalykus paversti šiuo tuo stebuklingu. Pavyzdžiui, galbūt kokia miestelio pardavėja, visą dieną niūriai stovi prie kasos ir tik laukia, kol galės užklydusiam pirkėjui mestelti kandžią repliką. O štai vaikų pasaulis kitoks. Jiems lėlės ir kiti žaislai – tai tarsi realaus, bet ne niūraus pasaulio konstravimas.

Svajonių pasaulyje galima būti kuo tik nori. Mergaitės pasiverčia fėjomis, įsivaizduoja esančios dainininkės. Berniukai vadovauja policijos nuovadai, yra automobilių lenktynių komandos nariai.

Lėlė, kaip žaislas, leidžia persikūnyti į įvairius personažus. Ir nors pradžioje minėjome, kad tai puiki dovana mergaitei, yra ir skirtų berniukams. Tai superherojai, atkeliavę iš TV ekranų. Vis dėlto didžiausia auditorija – mergaitės. Tad gamybos pajėgos sutelktos į tokias lėles, kuriuos patinka būtent mergaitėms.

Vaikams džiaugsmas, gamintojams – pelnas

Yra posakis apie sveikas avis ir sotų vilką. Panaši tendencija galioja ir kalbant apie žaislų rinką. Štai lėlės yra įdomios, norimos, perkamos. Tačiau kiek visokiausių priedų dar siūloma! Atvėrę piniginę tėvai gali pripirkti lėlėms skirtų drabužėlių, vežimėlių, netgi žaislinių namų. Ir tai tikrai ne viskas – gamintojų fantazijai krizė, rodos, negresia.

Skeptiškai būtų galima sakyti, jog tai pasipelnymo šaltinis. Vis dėlto įvairūs priedai – tai galimybė dar labiau numarginti svajonių pasaulį. Skleidžiasi vaikų fantazija, lavinamas kūrybiškumas. Be to, yra ne viena kainos kategorija, taip pat siūlomos akcijos. O šie dalykai reiškia, kad prekės orientuotos į kuo platesnę rinką. Stengiamasi, kad jos būtų įperkamos ne tik turtingiausiems.

Artėja gimtadienis?

Jei artėja dukros gimtadienis, tuomet lėlės pasirinkimas taps prioritetiniu uždaviniu. Rinktis tikrai yra iš ko. Jei nedelsėte iki paskutinės minutės, įdomų žaislą galite nupirkti ir internetu. Gal ir kokią akciją pavyks nutverti.

Lėlių pilnas kambarys? Kodėl nepadovanojus joms skirto namo? Tai puiki idėja, kuri patiks ne tik jums, bet ir jūsų vaikams.

(Perskaityta per mėnesį: 210, iš jų šiandien: 1.)