Pirkiniai,  Verslas

Investicinis auksas ir jo galimybės Lietuvoje

Investicinis auksas – tai vis labiau populiarėjanti pinigų užsidirbimo forma Lietuvoje. Prieš daugiau nei septynis metus valstybės rinkoje pasirodę aukso luitai vilioja galimybe prisikrauti kišenes pelno ir užsitikrinti stabilią ateitį. Tačiau, ką reikėtų žinoti prieš pradedant investuoti?

Visų pirma, svarbu įvertinti, jog ne visos aukso luitų prekybos vietos yra patikimos. Norėdami išvengti pinigų „išmetimo į balą“ ir klastočių įsigijimo, turėtumėte itin atidžiai rinktis pardavėjus, reikalauti iš jų sertifikatų ir kitokių autentiškumą patvirtinančių dokumentų. Patikimi tiekėjai klientams siūlo visame pasaulyje pripažintų aukso firmų prekes. To pavyzdžiu galėtų būti Šveicarijos firma „Valcambi Suisse“, kuri yra vertinama kaip tarptautinė aukso gryninimo lyderė ir stambiausia visame pasaulyje kaldintų luitų ir tauriųjų metalų gamintoja. Šis aukso tiekėjas veikia nuo praeito šimtmečio vidurio ir skaičiuoja daugiau nei 50 veiklos metų. Taip pat, vis daugiau dėmesio sulaukia ir daugiau nei šimtmetį aukso kalyklos darbais užsiimanti Australijos įmonė „The Perth Mint“.

Investicinis auksasInvesticinis auksas – tai aukso luitai, kurių svoris ne mažesnis nei 1 gramas. Paprastai yra siūloma įsigyti vieno, dviejų, penkių, dešimties, dvidešimties, penkiasdešimties ir šimto gramų svorio aukso luitus, kurie parduodami pakuotėse su nurodytu originaliu gamintoju. Esant poreikiui, yra priimami užsakymai dėl didesnio svorio aukso luitų, kurie neturėtų viršyti 1 kilogramo.

Aiškinantis, kodėl investicinis auksas sulaukia vis daugiau dėmesio, paprastai išskiriamos kelios pagrindinės priežastys. Visų pirma, istorinė patirtis liudija, jog auksas yra saugumo garantas, išlaikantis savo reikšmingumą ir vertę daugybę šimtų metų. Taip pat, jis suteikia nepriklausomumą nuo kainų svyravimo – taip, aukso luitų piniginė išraiška svyruoja, tačiau vertė lieka nepakitusi. Svyravimai pastebimi daugiau trumpuoju laikotarpiu, tad tokios investicijos vertinamos kaip rizikingos, tačiau ilguoju laikotarpiu aukso vertė išlieka stabili ir suteikia saugumą ramiai senatvei ar kitų kartų ateičiai. Galiausiai, aukso, kaip ir sidabras, platina ar kiti taurieji metalai yra universali tarptautinė valiuta, pripažįstama visame pasaulyje. Negana to, jam nėra taikomas pridėtinės vertės mokestis.

Taigi, investicinis auksas išties yra viliojanti galimybė užsidirbti. Vis dėlto prieš nusprendžiant investuoti, verta įsigilinti į savo galimybes, valstybės įstatymus ir pasiryžimą investuoti ilguoju laikotarpiu. Taip ne tik neprarasite pinigų, bet galbūt ir užsidirbsite.

(Perskaityta per mėnesį: 130, iš jų šiandien: 1.)