Pirkiniai

Prezervatyvai ir ligos, nuo kurių jie apsaugo

Šiandieninis pasaulis yra visiškai kitoks nei tą, kurį pažino mūsų tėvai ar seneliai. Dabartinis laikotarpis yra siejamas su laisvės, nuolatiniu naujų potyrių ieškojimu, siekiu patirti daugiau ir kur kas ekstremalesniais būdais, gyventi taip, kaip tik norima. Toks laisvas ir niekieno neribojamas požiūris į gyvenimą neretai pareikalauja nemažų aukų. Ne paslaptis, kad prezervatyvai gali akivaizdžiai sumažinti lytiniu keliu plintančių ligų riziką, tačiau į tai dėmesį atkreipia tikrai ne kiekvienas.

Puiku, jei turite antrąją pusę ir gyvenate labai stabilų bei ištikimybe paremtą gyvenimą. Tai lemia, kad lytinių santykių metu būsite saugūs ir galėsite nesibaiminti dėl jokių nelauktų ir netikėtų ligų. Tačiau tendencija, kuri paremta statistika, yra visiškai kitokia – didelė dalis porų nėra ištikimos ir yra linkusios netgi reguliariai vieni kitus išduoti su atsitiktiniais ir vienkartiniais sekso partneriais, sutiktais naktiniuose klubuose, baruose, internetiniuose pažinčių portaluose ar kitose vietose.

Toks laisvas požiūris neretai sukelia didelių sveikatos problemų. Ir nors nuo jų kilimo gali apsaugoti prezervatyvai, dažnai šių efektyvių apsisaugojimo priemonių nepaisoma. Statistiniai duomenys rodo, kad pasaulyje yra labai didelis skaičius užsikrėtusių ŽIV ir šios ligos nešiotojų. Dažniausiai tokie žmonės yra jauni, turi didelius ir šviesius gyvenimo tikslus, džiaugiasi gyvenimu ir nori pasiekti kuo daugiau, tačiau dėl vieno ar kito neapgalvoto poelgio jie gali viso to netekti.

Kartais žmonės, ypač jaunimas, elgiasi labai spontaniškai ir neatsakingai, nepaiso nusistovėjusių taisyklių ar elgesio normų. Jie siekia išsiskirti iš kitų ir pasipriešinti bet kurioms teisingoms nuostatoms. Kaip jau supratote, per daug laisvas lytinis gyvenimas su skirtingais sekso partneriais kelia didelę riziką užsikrėsti įvairiomis lytiniu keliu plintančiomis ligomis – o tai, savo ruožtu, gali sužlugdyti visą žmogaus gyvenimą.

Nėra verta dėl vieno atsitiktinio ir spontaniško lytinio akto sugadinti visą savo gyvenimą. Juk iš tikrųjų galima gyventi saugiai ir tuo pat metu ir linksmai. Šiuo atveju mums gali padėti prezervatyvai. Dabartinės apsisaugojimo priemonės tikrai nėra brangios ir įperkamos bene kiekvienam vartotojui. Tai nėra prabangos prekė, kuria galėtų pasinaudoti tik dideles pajamas gaunantis žmonės.

Todėl, jei žinote, kad jūs negalėsite atsispirti vienkartiniams lytiniams santykiams su pirmą kartą sutiktu žmogumi, geriau tinkamai pasirūpinkite savo saugumu ir galėsite būti tikri, kad jūsų atsitiktiniai santykiai bus saugūs ir ateityje neturės jums jokio neigiamo poveikio. Specializuotose parduotuvėse parduodami prezervatyvai internetu būna labai įvairių tipų ir kainų, todėl jau dabar galite įsigyti jums patinkančius ir pačius saugiausius prezervatyvus.

(Perskaityta per mėnesį: 29, iš jų šiandien: 1.)