Medicinos centras
Sveikata

Sveika mityba užkerta kelią daugeliui ligų

Maitindamiesi sveikai galime būti fiziškai stiprūs, turėti daug reikiamos energijos, pasižymėti kur kas aštresniu mąstymu ir išsaugoti norimas kūno linijas. Tačiau, deja, bet pastaruoju metu labai daug žmonių nuvertina sveikos mitybos teikiamus privalumus ir pasiduoda besaikiam nesveiko maisto vartojimui. Tai didelė problema, kuri aktuali daugelyje pasaulio šalių. Tuo tarpu sveika mityba gali užkirsti kelią begalei sveikatos problemų ir prailginti mūsų gyvenimo trukmę.

Jei iki šiol maitinotės greitu maistu ir visiškai neskirdavote dėmesio pilnavertei mitybai, atsakykite, kokios priežastys įtakojo tokius įpročius? Galbūt pilnavertiškai maitintis jums trukdo jūsų įtemptas darbo grafikas? O gal manote, kad sveikos gyvensenos propagavimui reikia didelių investicijų? Nepaisant to, koks bebūtų jūsų atsakymas, turite suprasti, kad nėra jokio objektyvaus pasiteisinimo.

Sveika mityba tikrai nėra brangus pasirinkimas. Net ir tuomet, jei didžiąją paros dalį skiriate darbui, galima labai nesunkiai užtikrinti pilnavertę mitybą. Klausite, kaip? Visų pirma turėtumėte sudaryti būtiniausių sveikų produktų sąrašą, o tuomet kiekvienai savaitės dienai apgalvoti būsimą mitybos planą. Labai paprastų ir greitai pagaminamų patiekalų yra begalė. Tai reiškia, kad greitai paruošiamas maistas ne visuomet turi būti nesveikas.

Dar viena priežastis, kodėl kai kurie žmonės neprisiverčia sveikai mitybai, yra susijusi su neteisingu požiūriu, jog visi sveiki produktai yra neskanūs ir neteikiantys jokio malonumo. Tai yra didžiausias mitas, kurį reikėtų kaipmat paneigti. Nustebtumėte, kiek daug skanių patiekalų galima paruošti naudojant tik natūralius, šviežius ir daug vitaminų bei mineralų turinčius maisto produktus.

Iš tiesų, negali būti jokių pasiteisinimų, jei norime būti sveiki, gražūs ir energingi. Viskas priklauso nuo to, kiek dėmesio skirsime savo kasdienei rutinai. Jei visą laiką skirsime tik darbui, nepagalvodami apie savo sveikatą, vargu ar netolimoje ateityje nesusidursime su rimtomis sveikatos problemomis. Tuo tarpu skirdami pakankamai deramo dėmesio tam, ką valgome, galime kaipmat pasiekti pačių geriausių rezultatų. Taigi, jei šiuo metu jaučiate energijos stygių, negalite tinkamai susikoncentruoti ir jus vargina viršsvoris – pats metas pradėti propaguoti sveiką gyvenimo būdą.

Daugiau naudingos informacijos apie sveikatą ir šiuolaikinius medicinos sprendimus gali suteikti profesionalus medicinos centras (https://www.kamieniniubank.lt).

(Perskaityta per mėnesį: 56, iš jų šiandien: 1.)