dantų implantai
Paslaugos,  Sveikata

Dantų implantai – geriausia alternatyva, kai tenka atsisveikinti su natūraliais dantimis

dantų implantaiVisi žinome, jog dantys – tai burnos ertmėje esantys organai, dalyvaujantys virškinimo sistemos darbe – tai yra susmulkinantys maistą. O ar paprieštarautumėte teiginiui, jog tai – savotiškas socializacijos „įrankis“? Juk žmogus, nebijantis plačiai šypsotis, kur kas labiau savimi pasitiki, ar ne? Jei tokie netobuli žmogaus veido bruožai kaip per siauros akys bei ilga nosis paprastai yra „nurašomi“ gamtos išdaigoms (be to, jie gali būti išradingai užmaskuojami naudojant atitinkamas kosmetikos priemones), tai su estetiškai nepatraukliais dantimis arba keleto iš jų neturint, yra kur kas liūdniau. Toks žmogus, kitų akimis, atrodo apsileidęs, savimi nesirūpinantis, iš pažiūros primenantis asocialų asmenį. Jam, deja, iškyla rimtos problemos asmeniniame gyvenime bei užsiveria daugybė „durų“ kalbant apie profesinę veiklą. Gera žinioje iš pažiūros tragiškoje situacijoje – šiuolaikiniai dantų implantai yra tiek estetiškai, tiek ir funkciškai identiški natūraliems.

Dažniausios dantų problemos

Dantys – gana jautrus ir pažeidžiamas organas. Pastarųjų „sveikatą“ neigiamai veikia:

Kai kurių žmonių dantys, deja, iš prigimties yra silpnesni.

  • Netinkama priežiūra.

Gal ir sunku patikėti, tačiau ir šiandien yra žmonių, kurie visiškai(!) nesirūpina savo burnos higiena. Kiti, galbūt, dantis valosi daugiau „formaliai“ – neatidžiai, per trumpai, naudoja netinkamą dantų pastą ar šepetėlius, nenaudoja dantų siūlų, burnos skalavimo skysčio bei kitų būtinų priežiūros priemonių. Toks mūsų simuliavimas bei aplaidumas, anksčiau ar vėliau, pasirodo visu gražumu…

Kai kurių ligų viena iš pasekmių – padidėjęs dantų jautrumas, išaugusi karieso galimybė, netgi jų netekimas.

  • Netinkama mityba.

Valgant nepilnavertį maistą, organizmas pritrūksta reikiamų vitaminų ir mineralų. Tai gali pasireikšti ir pablogėjusia burnos ertmės būkle.

  • Amžius.

Bėgant metams, silpsta daugelis normalių organizmo funkcijų, keičiasi įvairių organų, tarp jų ir dantų, būklė.

  • Traumos ir mechaninis pavojus.

Kietų maisto produktų kramtymas (o kartais ir ne maisto – kai kas mėgsta atidarinėti net alaus butelius dantimis!), avarijos, traumos bei kitos nelaimės gali sumažinti ir dantų skaičių burnoje.

Kuo gi tie ypatingi tie dantų implantai?

Dantų implantai – tai yra iš titano ar porceliano gaminami sraigteliai – svetimkūniai, puikiai atstojantys natūralaus danties šaknį. Jie yra apvelkami reikiamos formos bei atspalvio vainikėliu – štai taip ir „gimsta“ dantis, kurio nuo natūralaus atskirti sunkiai gali net ir labai įgudusi dantis.

Dantų implantacija – vienas iš variantų greta protezavimo įprastais protezais arba…tiesiog nieko nedarymo. Pastarasis variantas – blogiausia, ką galite nuspręsti. Net ir vieno danties trūkumas lemia ne tik jau minėtas socialines problemas, bet ir sąlygoja gretimų dantų ligas ar netgi netekimą.

Dantų implantai, lyginant su protezais, patrauklesni, nes:

  • Sukelia kur kas mažiau diskomforto;
  • Yra identiški natūraliems dantims;
  • Nekenkia gretimiems dantims (protezuojant įprastais protezais, gretimi dantys šlifuojami – tai jiems naudos tikrai neatneša);
  • Kokybiškai atlikta dantų implantacija bei, savaime suprantama, tinkama jų priežiūra, garantuoja ilgalaikius rezultatus.

                                                                                         ,

(Perskaityta per mėnesį: 62, iš jų šiandien: 1.)