fotografo paslaugos
Paslaugos

Kiek kainuoja fotografo paslaugos?

Toks klausimas aktualus visiems, kuriems bent kartą tenka samdytis profesionalų fotografą. Galbūt ruošiatės kokiai nors dideliai šventei, gal norite pasidaryti rimtą fotosesiją, kol dar jauni gražūs, o galbūt jūs – jaunas verslininkas, kuriam reikia gausybės nuotraukų jūsų parduodamų prekių. Tad fotografo paslaugų kainos tokiu atvejų būna tikrai aktualus klausimas, dažnai netgi lemtingas apsisprendžiant, kurį fotografą pasirinksite. Žinoma, toks kriterijus tikrai nėra geras, visą laiką pirmoje vietoje turėtų būti kokybė, tačiau ne visada sekasi netaupyti.

Kalbant apie kainas, turbūt lengviausia būtų pradėti kalbėti apie vestuvių fotografavimą. Statistiškai su šiuo reiškiniu susiduriame kone kiekvienas iš mūsų, kai kurie – o šiais laikais ir toli gražu ne pavieniai – net ne kartą gyvenime. Tad apie fotografų teikiamas paslaugas, jų kainas ir subtilybes dažniausiai ir sužinome organizuodami savo vestuves. Kainos, žinoma, varijuoja stipriai. Kur nors provincijoje vestuvinė fotosesija gali atsieiti gal ir šimtą ar du šimtus eurų, o štai geriausi savo srities specialistai Vilniuje ar kituose Lietuvos didmiesčiuose už tokias paslaugas drąsiai kelis šimtus eurų už valandą fotografavimo laiko. Jei jau ieškome aukso viduriuko, tai standartinis vestuvių fotografavimas, trunkantis nuo ceremonijos pradžios iki pirmų pirmų vakarinio šventimo akimirkų, kainuoja maždaug vidutinį lietuvišką atlyginimą. Ir tokias panašias kainas siūlo tikrai fotografų.

Na o jei ieškote fotografo ne vienai šventei, o pavyzdžiui savo verslui reklamuoti, tuomet viskas kiek painiau. Tarkime, turite elektroninę parduotuvę ir kelis šimtus ar net tūkstančius prekių. Ir jums reikia visų jų nuotraukų, pageidautina – net ne po vieną. Jūs galite samdytis fotografo konkrečiam darbui, tai yra nufotografuoti tarkim tūkstantį prekių. Jei fotografo paslaugos jums atrodo per brangios ar nebūtinos, galite nuotraukas darytis ir pats. Įsirengti studiją tiesiog namuose, kurioje galėsite gana gerai nufotografuoti smulkius daiktus, nėra nei labai sudėtinga, nei brangu. Kita vertus, verta gerai pagalvoti, ar to laiko nebūtų geriau skirti tiesiogiai savo verslo vystymui, o tokius darbus palikti profesionalams. Dar vienas būdas, kuriuo dažniausiai naudojasi bent kiek stambesni verslininkai – tiesiog turėti savo etatinį fotografą. Kartais taip ir pigiau, ir paprasčiau – jei jums staiga reikia įkelti naują prekę, nereikia ieškoti nežinomo fotografo, tartis, derėtis ir dar ilgai laukti, kol jis bus laisvas. Tad kiekvienu atveju tenka rinktis geriausią variantą.

(Perskaityta per mėnesį: 86, iš jų šiandien: 1.)