Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Sapnai miegant traukinyje

Sapnai

SapnaiNors apie miegą dažnai susimąstome tik vakarais, kaip ir įprasta daugeliui, tačiau kartais trumpam numigti tenka ir dienos metu įvairiausiose vietose. Dažnai – kokiame nors transporte kur nors važiuojant. Tai gali būti automobilis (jei nevairuojate), traukinys, autobusas ar troleibusas. Dažnai toks miegas būna labai trumpas, budrus ir retai kada patogus. Tačiau net ir dešimčiai minučių užmigus mus gali aplankyti sapnai, o svarbiausia – nors šioks toks poilsis dienos bėgime.

Jei gerai pamenate, kūdikius ir vaikus darželyje ir net mokyklos laikais labai skatina pamiegoti ir dienos metu. Nors valandą, nors pusvalandį. Dažniausiai jie nebūna ytin nusiteikę užsiimti miegu, kuomet galima smagiai žaisti. Tačiau dienos miegas gali labai padėti pailsėti, atsigauti, šiek tiek pailsinti savo smegenis, suteikti žvalumo tolimesnei dienos eigai. Štai pavyzdžiui studentų jau nebereikia klausti, ar jie nori pamiegoti dienos progą – tik duokite jiems progą, kokį nors atramos tašką, ir jie laimingi pasileis į sapnų pasaulį.

Sekasi tiems, kuriems dienos metu tenka kur nors važiuoti, nors ir netoli. Pavyzdžiui, jei iki pietų dirbate viename darbe, o po pietų kitame, gerokai nutolusiame, kelionė tarp darbų viešuoju transportu gali būti puiki proga pamiegoti. Dažniausiai, ko gero, tai gali būti autobusas ar troleibusas, tačiau galbūt kai kam tenka dažnai pasivažinėti ir traukiniu. Kodėl gi nepamiegojus ir jame.

Tačiau toks trumpalaikis miegas turi ir savų trūkumų. Kai kurie žmonės, nors trumpam užmigę dienos metu, jau nebegali dorai atsibusti iki pat tikrojo nakties miego. O jei dar dieną aplankė kokie nors keisti, sukrečiantys sapnai, kurie dar labiau iškreipia realybę ir nutolina nuo dienos minčių, atsigauti gali būti išties sunku. Miegas viešajame transporte dažnai asocijuojasi ir su nepatogumu. Nieko keisto, jei penkioliką minučių pasnaudę troleibuse atsibundate su skaudančiu kaklu. Na juk ne ant savo patogiosios pagalvės miegojote. Kur kas blogiau, jei jums miegant autobusas ėmė staigiai stabdyti – galima ir visai rimtai susižeisti. Ar bent labai nemaloniai pabusti. Žinoma, miegant viešajame transporte labai reikia saugotis ir vagių. Jei keliaujate su keliais krepšiais, kurių užmigus niekaip nepavyks apglėbti, tuomet gal vis tik geriau susilaikyti nuo miego – gal kartais ir daiktai vertingesni nei trumpalaikis poilsis.

(Perskaityta per mėnesį: 54, iš jų šiandien: 1.)