vestuviniai žiedai
Laisvalaikis,  Paslaugos,  Pirkiniai

Vestuviniai žiedai: kokį auksą rinktis?

vestuviniai žiedaiArtėjant gražiausiai gyvenimo šventei, ieškome visus mūsų lūkesčius atitinkančių aukso žiedų. Nors ši užduotis neatrodo sudėtinga, vis dėlto, siekdami priimti teisingą sprendimą, privalote žinoti svarbiausius aukso skirties bruožus. Nors vestuviniai žiedai siejami su amžinosios meilės simbolika, negalima pamiršti ir estetinės gaminių pusės – tai vienas nedaugelių papuošalų, kuriuos, greičiausiai, nešiosite visą savo gyvenimą.

Vienas pirmųjų jūsų darbų – pasirinkti aukso prabą. Auksas gali būti 375, 500, 585, 750, 958 ir 999 prabos. Juvelyrikos dirbinių specialistai rekomenduoja rinktis 585 prabos gaminius, kadangi jie realizuoja optimaliausią kainos ir kokybės santykį, t. y. žiedai nėra brangūs, tačiau itin tvirti ir ilgaamžiai. Kita jūsų užduotis – pasirinkti aukso spalvą. Lydinyje naudojamos priemaišos (kadmis, sidabras, platina, varis, rodis ir kt.) leidžia išgauti įvairias spalvas, atitinkančias išrankiausio kliento poreikius. Populiariausias pasirinkimas – klasikinė geltono aukso spalva. Tiesa, vis daugiau jaunų žmonių ieško originalaus sprendimo ir renkasi baltos, raudonos ar rausvos spalvos dirbinius. Ieškantiems unikalaus sprendimo, siūlomi žydrojo, žaliojo ar net juodojo aukso vestuviniai žiedai.

Nepamirškite, kad auksas yra gana minkštas metalas, neatsparus fiziniam poveikiui. Kuo aukštesnės prabos gaminį rinksitės, tuo daugiau dėmesio jis reikalaus. Jei norite itin tvirto gaminio, kuris būtų atsparus subraižymams, rinkitės balto aukso žiedus. Tiesa, tokie žiedai turi nedailų matinį atspalvį. Žinoma, minėtasis trūkumas daugeliui gali atrodyti privalumu. Iš kitos pusės, atspalvio problemos gali būti lengvai pašalinamos – baltojo aukso dirbinį reikia padengti rodžio sluoksniu, kuris suteiks dailaus spindesio. Deja, šis nusitrina, todėl vestuvinius žiedus rekomenduojama atnaujinti.

Objektyviai įvertinkite žiedo svorį. Nors lengvi žiedai yra patogūs nešioti, vis dėlto jų gamybai buvo naudojamas gana nedidelis kiekis aukso, o tai reiškia, kad bėgant metams jie gali pakeisti savo formą, ypač dirbant fizinį darbą. Pagalvokite apie žiedo plotį – itin plonas dirbinys karštą vasaros dieną erzins nuolatiniu spaudimu. Be to, tuščiaviduriai žiedai negali būti didinami ar mažinami, jiems netiks ir akmenukai.

Vestuviniai žiedai mūvimi kiekvieną dieną, todėl jie turi būti patogūs. Šiandien daugelis žiedų turi specialias komforto zonas, kurios užtikrina sklandų žiedo nuėmimą ir užmovimą. Vertindami patogumo faktorių, atidžiai rinkitės gaminius su akutėmis ir akmenukais – dekoratyviniai elementai neturi trukdyti kasdieniams darbams, kliūti už plaukų ar drabužių.

Prieš pirkdami vieną ar kitą dirbinį, pasidomėkite jam suteikiamomis garantijomis. Daugelis savo vardą gerbiančių įmonių sutiks nemokamai perdažyti, restauruoti ar pakeisti žiedus. Nepamirškite pasidomėti – ar jums suteikiamos gaminių atnaujinimo galimybės? Ar juvelyras padės, jei iškris brangakmenis? Ar galėsite nemokamai pasikeisti žiedo dydį? Turite būti visiškai tikri, kad bendradarbiaujate su profesionalais.

(Perskaityta per mėnesį: 469, iš jų šiandien: 1.)