Finansai

Seimas suteikė valstybės garantiją Šiaurės investicijų bankui dėl teikiamos paskolos

Seimas pritarė nutarimui, kuriuo suteikė valstybės garantiją Šiaurės investicijų bankui dėl UAB „LTG Link“ teikiamos iki 2032 m. gruodžio 31 d. vieno šimto milijonų eurų paskolos už Šiaurės investicijų banko nustatytą palūkanų normą investicijų projektui „Elektrinių traukinių įsigijimas“ finansuoti.

„Paskolos tikslas yra finansuoti elektrinių traukinių įsigijimą, nes šiuo metu naudojami reikalavimų neatitinkantys dyzeliniai traukiniai. Dėl to turime taršą ir klientams, keleiviams yra ne taip patogu. Taip pat dalys yra… Kadangi tie traukiniai, tiek jų dalys yra pagaminti Rusijoje, dėl jų priežiūros esame priklausomi nuo Rusijos. Per 2026–2027 metus įmonė pasiimtų paskolą ir įsigytų elektrinių traukinių, kurie taip pat padėtų užtikrinti ir taršos mažinimo tikslus.

Paties projekto vertė yra 236 mln. eurų. 100 mln. paskolą suteikia Šiaurės investicijų bankas, kitą 100 mln. paskolą suteikia Europos investicijų bankas. Savo lėšomis įmonė finansuoja 35,8 mln. eurų“, – birželio pradžioje pristatydama projektą finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė-Markevičienė.

Viceministrė pabrėžė, kad skolas grąžins pati įmonė: „Įmonė veikia pelningai, keleivių srautai auga, yra dešimties metų sutartis su Susisiekimo ministerija dėl subsidijų, dėl to ši įmonė gali būti finansuojama privačių kredituotojų, ji yra finansuojama dviejų respektabilių tarptautinių finansų įstaigų dėl to, kad yra matomas lėšų srautas, iš kurio tos paskolos galės būti grąžinamos. Kadangi yra valstybės garantija, ta kaina yra labai artima, paskola yra labai artima tai sumai, kurią skolinasi valstybė. Todėl papildomos naštos tai nesukurs.“

Seimo nutarimui „Dėl valstybės garantijų suteikimo Šiaurės investicijų bankui ir Europos investicijų bankui“ (projektas Nr. XIVP-3800(2) pritarė 97, prieš balsavo vienas, susilaikė trys Seimo nariai.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)