Internetas

Šis tas apie SEO ir dinozaurus

SEO tendencijos kinta

Buvo laikai, kai interneto svetainių savininkai stengdavosi į tekstus įterpti kuo daugiau raktažodžių. Įsijungi kokį portalą ir skaitai: SEO straipsniai rašomi greitai, nes SEO straipsniai turi būti publikuojami ir šen, ir ten, todėl SEO straipsniai… Na, supratote.

Kadangi viena iš puslapio optimizavimo dalių yra atgalinės nuorodos, vis eskaluojama jų reikšmės tema, spėliojama, ar tik nesumenks vadinamųjų straipsnių katalogų poreikis. Pastaruoju metu dažnai kalbama, kad kataloguose publikuojamų straipsnių laukia dinozaurų likimas. Tačiau logiškiau teigti, kad pats tekstų tipas išliks, keisis tik ypatybės.

Kai skaičiuojami žodžiai…

Kaip tikriausiai aišku ir šių eilučių skaitytojams, ir SEO ekspertams, ir naujokams, viena iš SEO sudedamųjų dalių – SEO straipsniai. Tai žanras, kuriame nestinga humoro. Kai kiekvienas žodis kelia straipsnio kainą, atsiranda tokių įdomybių kaip: visų pirma, reikėtų pradėti šį straipsnį nuo to, kad, kaip ir kiekvienais praėjusiais ir dabartiniais metais, artėja labai laukiama ir visų mūsų, lietuvių, mėgstama šventė, kurios pavadinimą jau tikriausiai atspėjote… Skaitai, skaitai ir stebiesi. Ir skaičiuoji, kiek eilučių užima vienas sakinys. Gal penkias, o gal tris kartus daugiau…

SEO nėra galutinis tikslas

Kad ir kiek eilučių užimtų sakiniai, SEO nėra galutinis tikslas. Optimizuoti svetainę, padaryti ją matomesnę – logiški norai. Tačiau svarbu, kokie bus tolesni veiksmai. Galbūt tai reprezentacinis portalas, kuriame pristatote paslaugas. Vadinasi, teks atsakinėti į el. laiškus ir t. t. Gera optimizacija reikalinga, bet tai dar ne viskas.

Tiesa, ir pati optimizacija nėra trumpalaikis projektas. Realybė tokia: turite svetainę – tobulinate kone nuolat.

Gera optimizacija kainuoja, tačiau…

Norint tinkamai ir efektyviai optimizuoti interneto svetainę tenka paplušėti. Akivaizdu, kad SEO paslaugos kainuoja. Kartais nemažai. Tačiau tai investicija. Ir ji atsiperka.

Bet…

…straipsnio publikavimas…

nebūtinai brangus!

Gera žinia, kad norint iškelti interneto svetainę randama patraukliai įkainotų pasiūlymų. Tai taikytina straipsnių katalogams. Tiksliau, YPAČ taikytina, mat paskelbti straipsnį su nuoroda – kelių eurų klausimas. Kita vertus, kai kada verčiau atseikėti stambesnę sumą ir būti užtikrintiems kokybe.

(Perskaityta per mėnesį: 25, iš jų šiandien: 1.)