Pirkiniai

Sodo technika – jūsų sodui puoselėti!

sodo technikaVasaros metu daugelis iš mūsų traukia į savo sodus, sodybas, kur gali maloniai praleisti laiką. Tačiau, kad laikas būtų malonus reikalinga sutvarkyti aplinką, nupjauti žolę, pasodinti gėles ir t.t. Sode ar sodyboje mūsų laukia ne tik poilsis, bet ir visa eilė darbų. Sodo technika padės šiuos darbus atlikti greičiau ir patogiau.

Vienas iš reikalingiausių sodo technikos įrengimų- tai žoliapjovė arba kitaip vadinama vejapjove. Žoliapjovė padės jums greitai nupjauti žolę. Tačiau parduotuvėse šios įrangos pasirinkimas yra toks didelis, kad galva gali apsisukti kol išsirinksite. Visų pirma reikia apsispręsti  ar pirksite: mechaninę, elektrinę, benzininę. Jei jūsų sodybos ar sodo plotas labai didelis, tai su elektrine žoliapjove greičiausiai neišsiversite. Visų pirma, kad reiks labai ilgo prailginimo laido. O tai sukelia daug nepatogumų, nes netyčia galite laidą užkliudyti ir jį nupjauti, todėl reikia stebėti. Taip pat sunku nuolat laidą tampyti paskui save. Dideliems plotams labai tinka benzininė žoliapjovė. Toks dažniausiai būna galingesnės ir judėti galėsite kaip tik norite. Išeitis dar yra akumuliatorinė žoliapjovė, tačiau jei teritorija labai didelė gali neužtekti baterijos, kad galėtumėte nupjauti žolę. Jei jau turite su kuo pjauti žolę, tai be kitos technikos galėsite išsiversti.

Cilindrinė vejapjovė gali būti rankinė ar elektrinė, jos ašmenys išdėstyti spirale ir sukasi ratu. Lietuvoje vienos iš populiariausių yra elektrinės vejapjoves. Rotacinė vejapjovė varoma elektra ir pjauna vienais, apie savo ašį besisukančiais ašmenimis. Rankinės vejapjovės pigesnės, jas lengviau prižiūrėti ir naudoti mažame plote, o motorinės vejapjovės tinka dideliems plotams. Cilindrinė vejapjovė sunki ir varginanti, bet lygiai nupjauna veja. Rotacinė vejapjovė puikiai pjauna ilgą nelygi žolę, bet nenudailina.

Dėl sodo technikos elektrinių prietaisų svarbu laikytis saugumo reikalavimų. Pirkite kokybiškus elektrinius įrankius ir reguliariai juos apžiūrėkite. Naudokitės elektros srovės lygintuvu. Prieš tvarkydami ar tikrindami išjunkite iš elektros lizdo. Neleiskite laidams susivyti. Niekada nenaudokite elektros prietaisų per lietų ar tuoj po lietaus.

Be sodo technikos keletą žodžių tarsime apie įrankius, kurie labai reikalingi sode. Darbui sode reikia kelių rūpestingai parinktų įrankių ir priemonių. Kokius pasirinksite priklauso nuo sodo tipo ir jūsų noro bei galimybių dirbti sode. Stenkitės pirkti kuo geresnius – nuolatinis nekokybiškų įrankių kaitaliojimas gali atsieti dar brangiau, o geri, tinkamai prižiūrėti tarnaus ilgus metus. Kad žinotumėt, jog pasirinkite gerą įrankį, prieš pirkdami kiekvieną apžiūrėkite, ar tinka dydis ir svoris, ar patogu bus su juo dirbti.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)