baidarių nuoma
Laisvalaikis,  Paslaugos

Populiariausi baidarių nuomos maršrutai

baidarių nuomaĮ nugarą alsuojant vasaros gaivai, vis mažiau laiko norisi praleisti namuose. Vieni rutiną išmaino į saulėtus kraštus, kiti poilsį planuoja gimtajame krašte, kuris tikrai turi, ką pasiūlyti ir kuom nustebinti. Jei nemėgstate pasyvaus laisvalaikio, baidarių nuoma – pasirinkimas, kaip tik subalansuotas jums. Baidarių žygio metu galėsite grožėtis nuostabia Lietuvos gamta, „pravėdinti“ plaučius ir galvą grynu oru bei gauti išties neblogą adrenalino dozę. Baidarių mylėtojai puikiai žino daugelį vingiuotų upelių ir upeliūkščių, kuriuose galima išbandyti savo jėgas už baidarės „vairo“, tačiau jei baidare plaukiate pirmą kartą, vertėtų iš anksto susipažinti su populiariausiais maršrutais.

  • Būkos maršrutas. Tai puikus pasirinkimas, jei mėgstate nuostabių gamtos vaizdų ir iššūkio vertų upeliukų, ežerų ir protakų sintezę.  Šis maršrutas gana intensyvus, tačiau nevarginantis ir įveikiamas net ir tuo atveju, jei į baidarių žygį leidotės pirmą kartą.
  • Plaukimas Lakaja. Graži upė, tačiau sunkiai pasiekiama, todėl automobilio iš anksto neplaukite, nes teks įveikti keletą kilometrų dulkėto žvyrkelio. Nepaisant to, pastangos tikrai atsipirks. Be to, jei pasirinkote kelių dienų maršrutą, galite nesukti sau galvos, kur teks nakvoti, nes pakeliui išties gausu stovyklaviečių, kuriose galėsite praleisti naktį.
  • Verknės maršrutas. Paprastai šį maršrutą renkasi užkietėję baidarių mylėtojai, nes tenka įveikti nemažą atstumą. Visgi, tai puikus pasirinkimas šeimoms, kurios mėgsta laiką leisti gamtoje. Maršrutas nėra sudėtingas, upė pakankamai srauni, tačiau nepavojinga. Puikiai praleistas laikas garantuojamas.
  • Didysis ratas. Baidarių nuoma Aukštaitijoje teigia, kad tai vienas populiariausių maršrutų, kurį renkasi ir mėgėjai, ir užkietėję baidarininkai.  Tai nepakartojamo įspūdžio maršrutas ežerais po Aukštaitijos nacionalinį parką, kurio metu galėsite prasukti pro kone visas žymiausias ir lankomiausias vietas.
  • Plaukimas Žeimenos upe. Nesudėtingas maršrutas, kurį drąsiai gali rinktis tie, kurie pirmą kartą išbando savo jėgas baidarių žygyje. Be to, kai kurie baidarių nuomos punktai siūlo šiuo maršrutu plaukti dvi dienas, per kurias įveiksite 20-30 km, o nakvoti galėsite tiesiog pakelyje pasistatę palapinę.

Taigi, baidarių nuoma išties turi, ką pasiūlyti net ir patiems išrankiausiems baidarininkams. Visgi, jei niekaip negalite apsispręsti, kokį  maršrutą pasirinkti, pasikonsultuokite su baidarių nuomos punktais, ten dirbantys specialistai, atsižvelgę į jūsų lūkesčius ir tikslus, tikrai turės, ką pasiūlyti.

(Perskaityta per mėnesį: 68, iš jų šiandien: 1.)