Paslaugos

Sukarinta stovykla – kodėl ją rinktis?

Išgirdus žodžius „sukarinta stovykla“ mamos paprastai griebiasi už galvos, jaudindamosios dėl savo vaikų, o tėčiai patenkinti trina rankomis ir giriasi kolegoms darbe savo atžalų ištverme. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kodėl tokio pobūdžio stovyklos yra itin vertingos kiekvienam jaunuoliui.

  • Sukarinta stovykla skatina patriotiškumo jausmą. Nereikia klaidingai manyti, jog karinėje stovykloje vaikai tik bėgioja po miškus ir daro atsispaudimus. Dalį jos užima ir patriotinis auklėjimas, skirtas suteikti bazines žinias apie tėvynę ir išugdyti pagarbą ir meilę jai. Toks požiūris į Lietuvą padės jūsų vaikui užaugti atsakingu valstybės piliečiu.
  • Karinė stovykla vaikamsNeteisinga galvoti, jog sukarinta stovykla bus per sunki jūsų vaikui. Tokios stovyklos tam ir rengiamos – organizatoriai, planuodami užduotis, režimą bei krūvius atsižvelgia į dalyvių amžių. Visos jos yra pritaikytos moksleiviams. Tiesą sakant, tokiose stovyklose dalyvauja toli gražu ne tik berniukai. Pastaraisiais metais karines stovyklas renkasi vis daugiau ir daugiau mergaičių.
  • Sukarinta stovykla skatina discipliną ir atsakomybės jausmą. Tokiose stovyklose būtina laikytis dienos režimo – eiti laiku miegoti, anksti keltis, sveikai valgyti ir daug judėti. Taip pat, privaloma jausti atsakomybę ne tik už savo, bet ir už grupės poelgius. Tai skatina didesnį sąmoningumą ir discipliną. Tikėtina, jog tokia geroji patirtis bus perkelta ir į kasdienį vaiko ar paauglio gyvenimą, jam jau grįžus po stovyklos. O juk disciplina ir atsakomybė yra tos vertybės, kurias visi sėkmingiausi pasaulio žmonės įvardija kaip svarbiausias, norint pasiekti didžiausių rezultatų tiek profesinėje, tiek asmeninėje srityse.
  • Taip pat, sukarinta stovykla suteikia visą galybę nepamirštamų įspūdžių. Savaitė, kurią vaikai ir paaugliai praleidžia ne namuose, pripildo jų gyvenimus begale naujų patirčių ir prisiminimų. Galite būti tikri, jog stovyklaudami jie nė karto nepasiges nei kompiuterio, nei telefono, o, priešingai, mėgausis draugų kompanija, gamta, nuotykiais, žygiuojant mišku dieną ir naktį, ilgais vakarais prie laužo. Juk tokios patirtys šiandien, kai vaikai tiek laiko praleidžia prie kompiuterio ekranų, yra be galo vertingos ir svarbios.

Taigi, sukarinta stovykla yra geriausias sprendimas, kurį gali priimti tėvai, norintys, kad jų vaikai turėtų nuostabiausią vasarą savo gyvenime.

(Perskaityta per mėnesį: 67, iš jų šiandien: 1.)