Suzadetuviu ziedai
Pirkiniai

Sužadėtuvių žiedai: ką apie juos žinome

Ant jūsų rankų jau spinti nepakartojamo grožio sužadėtuvių žiedai? Jaučiate, kaip greitai artėja taip ilgai laukta ypatinga diena, kuomet žengsite prie altoriaus? Tokiu atveju būtų labai įdomu visų pirma pažvelgti į keletą faktų apie sužadėtuvių žiedus!

Sužadėtuvių žiedų istorija

Istoriniai šaltiniai rodo, kad sužadėtuvių žiedai mena labai senus laikus. Viskas prasidėjo senovės Egipte. Egiptiečiai tikėjo, kad piršte, ant kurio buvo mūvimas sužadėtuvių žiedas, buvo vena, kuri buvo sujungta tiesiai su širdimi.

Tuo tarpu pirmieji rašytiniai įrodymai, kuriuose yra minimi sužadėtuvių žiedai, mena XV a. Tuo laikotarpiu Maksimilianas III Austras paprašė Burgundijos kunigaikštytės rankos, padovanodamas jai auksinį sužadėtuvių žiedą su inkrustuotu deimantu, tokiu būdu išreikšdamas savo meilę ir atsidavimą.

Brangiausias deimantinis žiedas pasaulyje

Ar žinojote, kad pats brangiausias deimantinis žiedas pasaulyje yra Mėlynojo deimanto žiedas, kuris 2013 m. buvo parduotas už 9,49 mln. USD?

Populiariausias sužadėtuvių mėnuo

Tikriausiai jūs pagalvojote, kad populiariausias sužadėtuvėms pasirenkamas metų mėnuo yra vasaris, kuomet švenčiama Šv. Valentino diena? Ir nors iš tikrųjų per šią dieną yra skaičiuojamas pakankamai didelis sužadėtuvių skaičius, vis dėlto daugiausiai sužadėtuvių įvyksta gruodžio mėnesį. Ir nors kai kuriems gali atrodyti pakankamai neįprasta, jog žmonės susižada paskutinį metų mėnesį, vis dėlto tokiame sprendime nėra nieko keisto. Gruodžio mėnesį žmonės jaučia magišką atmosferą, kadangi vyksta dvi svarbiausios metų šventės – Kalėdos ir Naujieji metai. Šiuo laikotarpiu paprastai žmonės į daugelį dalykų būna linkę žvelgti kitaip ir yra kur kas atviresni naujiems sprendimams bei svarbiems žingsniams.

Populiarūs sužadėtuvių žiedų tipai

Pats populiariausias sužadėtuvių žiedų tipas yra žiedas su apvalios formos deimantu. Tuo tarpu antrasis pagal populiarumą yra „Princess“ deimantinio žiedo tipas. Jei kalbėtume apie tauriuosius metalus, kurie yra populiariausi gaminant sužadėtuvių žiedus, turėtume išskirti baltąjį auksą ir platiną – iš pastarųjų tauriųjų metalų yra pagaminama daugiausiai sužadėtuvių žiedų visame pasaulyje.

Keičiasi tradicijos

Praeityje sužadėtuvių žiedo išrinkimas būdavo vyro užduotis. Jis turėdavo savo būsimą nuotaką labai gerai pažinoti, kad galėtų padovanoti jai žiedą, kuris atitiktų jos skonį. Be to, visuomet sužadėtuvių žiedo dovanojime buvo labai daug mistikos ir nežinomybės, kuomet moteris su nekantrumu ir dideliu jauduliu laukdavo, kol pamatys jai išrinktą sužadėtuvių žiedą. Tačiau šiandien situacija pasikeitė. Statistika rodo, kad daugiau nei pusė vyrų, kurie nori paprašyti savo antrosios pusės rankos, sužadėtuvių žiedą renkasi kartu su savo mylimąja.

Sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai

Patogiausia sužadėtuvių ir vestuvinį žiedą pirkti tuo pačiu metu – nebent planuojate sužadėtuvių žiedą naudoti ir kaip vestuvinį žiedą. Jei pasirinksite juos abu, tuomet jums bus lengviau pastaruosius tinkamai tarpusavyje suderinti.

Populiarėja pagal užsakymą gaminami žiedai

Pastaruoju metu matyti tendencija, jog daug žmonių į juvelyrus kreipiasi dėl sužadėtuvių žiedų gamybos. Daugybė žmonių pirmenybę skiria pagal užsakymą pagamintiems sužadėtuvių žiedams – tokiems, kurie puikiai atitinka jų asmenybę, skonį ir gyvenimo būdą. Todėl nenuostabu, jog ieškant sužadėtuvių žiedų, juvelyrikos parduotuvės siūlo ne tik pasirinkti iš jau pagamintų sužadėtuvių žiedų asortimento, tačiau taip pat ir sužadėtuvių žiedų gamybos paslaugas.

Sužadėtuvių žiedai vyrams

Taip, jūs supratote visiškai teisingai! Nors jums gali pasirodyti pakankamai keista, tačiau vis didesnę dalį vyrų domina jiems skirti sužadėtuvių žiedai, o tai reiškia, kad tokiais atvejais sužadėtuvių žiedų ieškoma tiek būsimam jaunikiui, tiek ir būsimai nuotakai.

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)