Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Teisinės paslaugos Vilniuje: kas lemia jų kainą?

teisinės paslaugos Vilniuje

teisinės paslaugos VilniujePrireikė ginti savo teises? Tai gali brangiai atsieiti…Nors idealioje valstybėje teisybė turėtų triumfuoti, tačiau realybėje situacija yra kiek kitokia: laimi aktyviai tiesos ieškantys ir neretai finansiškai pajėgūs atsiskaityti už advokato darbą. Pasidomėkime, kokiu principiu yra įkainojamos teisinės paslaugos Vilniuje?

Jei yra tekę bandyti ieškoti advokato teikiamų paslaugų įkainių, tikriausiai pastebėjote, jog vieningų ir visiems profesijos atstovams privalomų laikytis tarifų nėra. Kai kas ironiškai pasakytų, jog teisinės paslaugos Vilniuje kainuoja priklausomai nuo advokato sąžinės…Krislelį tiesos šiame teiginyje rasti galima, tačiau naudingiau pasidomėti objektyviais kriterijais, lemiančiais, kiek klientui teks sumokėti už vieną ar kitą paslaugą. Kai kurie advokatai suteikia galimybę pasirinkti priimtiniausią kainodaros variantą:

  • Valandinis apmokėjimas

Galutinė mokėtina suma priklausys nuo to, kiek valandų prireiks advokatui spredžiant vieną ar kitą teisinį klausimą. Siekiant apsidrausti nuo piktavališko laiko tempimo, tai yra norint, jog konsultacijos nebūtų švaistomas veltui, rekomenduotina susitarti dėl maksimalios mokėtinos sumos: jei advokatui prireikia daugiau laiko klausimo sprendimui, klientui tai papildomai nekainuoja. Valandis įkainis dažniausiai taikomas esant nestandartinių situacijų sprendimui, kuomet aiškiai nėra žinoma, kokia galima proceso trukmė.

  • Fiksuotas apmokėjimas

Kai klientas kreipiasi su standartiniu klausimu, kurio sprendimo kaina aiškiai įvardinta ir galima numatyti būsimas darbų bei sugaištino laiko apimtis, rekomenduojamas fiksuoto apmokėjimo metodas. Šiuo atveju klientas konkrečiai žino, kokią sumą reikės mokėti ir jam visiškai nerūpi, kiek laiko sugaiš bei kokio sudėtingumo darbus bus priverstas atlikti advokatas.

 Jei lygintume bent dviejų advokato kontorų pateikiamus įkainius, pamatytume, jog yra nemaži skirtumai tiek tarp valandinių tarifų, tiek ir fiksuotų kainų. Teisinės paslaugos Vilniuje neformaliai įkainuojamos remiantis ir kitais kriterijais:

  • Advokato turimo stažo bei patirties

„Žalias“ advokatas klientui padėti bus pasiryžęs už mažesnę sumą nei turintysis gausų teisinės patirties „bagažą“. Ką rinktis, priklauso nuo kiekvieno kliento požiūrio bei, savaime suprantama, finansinių galimybių.

  • Advokato vardo žinomumo

Vardas kainuoja. Tai galioja kalbant ir apie teisinių paslaugų įkainius. Žinomumą įtakoja tiek gero specialisto reputacija, tiek ir patirtis dirbant su svarbiais visuomenės veikėjais.

  • Situacijos specifiškumo

Mažesnę ar didesnę teisinių paslaugų kainą gali įtakoti ir asmenis/profesinis advokato suinteresuotumas dirbti su konkrečiu atveju.

(Perskaityta per mėnesį: 63, iš jų šiandien: 1.)