Teises aktai
Paslaugos

Teisinių klausimų sprendimo būdai

Nemaža dalis žmonių, kurie niekuomet nėra tiesiogiai susidūrę su įvairiais teisiniais klausimais, pakankamai dažnai mano, jog teisinė sistema yra neteisinga ir susidūrusiems su neteisybe ir pažeistomis žmogaus teisėmis, nėra jokios galimybės pasiekti teisingumą. Tačiau toks požiūris yra labai neteisingas ir jis neabejotinai yra stereotipinis. Laimei, gyvename demokratinėje šalyje ir turime labai aiškius bei tikslius įstatymus, kuriais privalome vadovautis. Jei mūsų teisės yra pažeistos, mes privalome jas ginti, pasiekiant teisybę. Todėl jei jums iškilo teisinių problemų ir jūs nežinote, kaip galėtumėte jas išspręsti, nemanykite, kad esate palikti likimo valiai ir neturite jokios galimybės pasiekti teisybės.

Visų pirma jūs galite patys pasidomėti įstatymais, pasinaudojant nemokamais teisės aktais ir jų suvestinių redakcijų leidiniais, tokiuose tinklalapiuose kaip Teisekuros-zinios.lt. Tai leistų jums kur kas lengviau ir efektyviau išsiaiškinti svarbiausias teisines detales ir suprasti, kokie įstatymai buvo pažeisti, kokios galimos sankcijos, kokia yra visa teisinio proceso eiga ir kokių priemonių jūs galėtumėte bei turėtumėte imtis. Be abejo, jei jūs neturite atitinkamos patirties ir tai yra pirmas kartas, kai bandysite gilintis į Lietuvos Respublikos įstatymus, natūralu, kad galite susidurti su daugybe įvairių klausimų ir dilemų, kurios keltų jums tikrą galvos skausmą. Todėl tokiu atveju jūs neturėtumėte vengti kreiptis į patyrusius teisininkus.

Dabartinėje teisinių paslaugų rinkoje yra daugybė teisinių paslaugų teikėjų, todėl jei jūs pasinaudosite internetu, jums tikrai neturėtų būti sudėtinga pasirinkti atitinkamos srities teisininkus, kurie jums galėtų suteikti profesionalias teisines paslaugas. Žinoma, galbūt baiminatės, kad tokios paslaugos jums atsieis labai didelius pinigus. Tačiau supraskite, kad visų pirma jūs kreipsitės dėl teisinės konsultacijos, kuri nepareikalaus didelių išlaidų. Tuomet galėsite lengviau nuspręsti, kokių tolimesnių teisinių priemonių jums vertėtų imtis, jei norite pasiekti teisybę ir išspręsti jums iškilusius teisinius sunkumus. Kai žinosite, kokios priemonės galėtų būti efektyviausios ir kai būsite numatę tolimesnį būsimų veiksmų planą, galėsite nuspręsti, kurių teisininkų paslaugomis jums būtų verta pasinaudoti.

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)