Finansai

Tesonet investavo į Flanco – įmonę, kūrusią sprendimus „Cyber City“ technologijų miestui

Verslo akseleratorius Tesonet investavo į Flanco, kuriančią technologinį produktą skirtą efektyviam darbo erdvių valdymui užtikrinti. Flanco (anksčiau žinoma Pingin vardu), kūrė sprendimus netrukus duris atversiančiam „Cyber City“ technologijų miestui. Sėkmingas bendradarbiavimas paskatino Tesonet tapti partneriu ir pagrindiniu strateginiu investuotoju. Tesonet taip pat perpirko Flanco akcijas iš ankstesnio investuotojo Civinity.

Sprendžiant problemą – įžvelgtos ambicingos perspektyvos

T. Okmanas pasakojo, jog Flanco istorija yra puikus pavyzdys verslo plėtojime, kuomet sprendžiant savo projekto iššūkius, tuo pačiu supranti, jog partnerių produktas gali išspręsti ir daugelio kitų įmonių problemas. „Nuo pat Cyber City projekto pradžios ieškojome partnerio ir produkto, kuris leistų mums ir mūsų darbuotojams lengvai naviguoti biure, grįstame kiekvieno unikaliais įpročiais – kaip ir esame įpratę asmeniniame gyvenime. Nusprendėme prisidėti prie produkto plėtros, nes matėme sprendimo technologinį potencialą ir tai, kad jo poreikis mūsų ir tarptautinėse rinkose sparčiai augs“, – teigė T. Okmanas, Tesonet bendraįkūrėjas.

„Geras produktas yra svarbu, tačiau komandos užsidegimas lemia startuolio ateitį. Flanco turi abu, ir tuo įsitikinom kurdami Cyber City. Kėlėm aukštus tikslus, supratome, jog ne tik pats produktas suteikia daug galimybių, bet ir pati komanda yra lanksti, motyvuota, nebijanti keistis. Investuojame selektyviai, todėl ieškome tokių partnerių, su kuriais galėtume iš esmės kelti rinkos standartus. Dabar kuriame, testuojame ir plėtojame produktą, bandysime padaryti proptech technologiją populiaresnę ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje”, – atskleidė Eimantas Sabaliauskas, Tesonet bendraįkūrėjas.

Šiuo metu įmonė dirba su tokiais klientais kaip TechZity, PVCase, Elektrum, Civinity, 15min, Hostinger, Narbutas, Bokšto Skveras, SBA Grupė ir kt. Flanco taip pat kalbasi ir su klientais visoje Europoje, jau dabar yra daromi darbai, pritaikyti individualioms užsienio rinkoms. Įmonės siūlomas sprendimas yra lengvai skirtingoms rinkoms ir poreikiams adaptuojamas produktas, kurio geografija iš esmės neriboja.

Pandemija ir pasikeitęs darbo pobūdis nulėmė dar greitesnę produkto plėtrą

Mindaugas Juška, Flanco vadovas ir bendrasavininkas teigė, jog Flanco istorija prasidėjo 2018 metais, nuo co-working” procesų valdymo. 2019 metais jau buvo prognozuojama, kad 2030 metais pasaulyje bus 30% hibridiniu modeliu dirbančių žmonių. Prognozė rodė, kad verslo centrų darbo sprecifika iš principo keisis, atsiras daug naujų kampų” panašių į co-working” modelį. Covid pandemija pakeitė 10-mečio prognozes kardinaliai, pasaulis iš karto pradėjo dirbti hibridiniu principu, tad platformos poreikis smarkiai suintensyvėjo“, – teigė Mindaugas Juška.

Kai pradėjome dirbti su Cyber City projektu ir Tesonet – jie aiškiai komunikavo, jog nori inovatyvių, tech-driven” sprendimų, kurie būtų patogūs visoms Cyber City įsikūrusioms įmonėms (NordSecurity, Oxylabs, Surfshark, CyberCare, Hostinger ir kt.) , bendruomenei ir darbuotojams. Tam reikėjo ne krūvos skirtingų, o vienos platformos. Flanco platformoje realiu laiku galima stebėti patalpų užimtumą, praėjimus, srautų judėjimą, rezervacijas – tai buvo ypač svarbu Tesonet akseleratoriui. Bendradarbiavimo metu atsiradusi sinergija leido pamatyti ir daugiau potencialių galimybių. Cyber City technologijų miesto kūrimas suteikė galimybę sukurti aukščiausio lygio ir masto Flanco integracijas. Nuo infrastruktūrinio pastatų valdymo iki lankstaus darbuotojų grafiko ir kasdienos planavimo. Nuo veiklos pradžios Flanco kėlė tikslą rasti investuotoją, kuris nebūtų tik finansinis partneris, bet su kuriuo sutaptų požiūriai ir kuris tikėtų mūsų vizija ir holistiniu požiūriu į šiuolaikinį NT valdymą. Labai vertiname šią partnerystę, gavome ne tik investiciją, bet ir akceleraciją. Daugiausia dėmesio dabar kartu skiriame produkto vystymui, o Cyber City tapo geriausia stotele visiems iššūkiams išbandyti ir suvaldyti“, – šypsosi Mindaugas Juška.

Šiuo metu Flanco padeda valdyti apie 500.000 kv.m ploto nekilnojamo turto ir turi beveik 50.000 vartotojų.

Sėkmingų „co-working” ir „co-living” sprendimų paslaptis – lankstumas

Kaip teigė vienas iš Flanco bendraįkūrėjų Tomas Meižys, Flanco neapsiribos biurais ir bendradarbystės erdvėmis. Ateitis vienareikšmiškai yra co-living” sprendimai, todėl paraleliai judame ir į apgyvendinimo rinką. Čia panaši tendencija kaip ir su co-working”, nuomojamo gyvenamojo ploto paklausa vis didėja, nuotolinio darbo kultūra tampa norma ir bendra gyvenimo/darbo kryptis tampa lanksti. Tokioje terpėje Flanco tampa maksimaliai paklausiu produktu, leidžiančiu sujungti visas gyvenimo dalis: darbo ir gyvenamąją vietą. Flanco visada galvojo apie galutinį vartotoją – fizinį asmenį, tačiau veiklos pradžioje fokusavomės į pastato infrastruktūros tvarkymą. Šiandien, tęsiant darbus, turint dar daugiau įžvalgų ir pilną paslaugų krepšelį nuo pastato iki darbuotojo, akcentuojame žmogaus kasdienos poreikius ir patirties gerinimą. Kasdieniai poreikiai tampa lengvai valdomi vieno langelio principu“, – teigė Tomas Meižys. 

Apie Tesonet

Nuo 2008-ųjų kibernetinio saugumo sprendimus kūręs ir ne vieną globalų verslą išauginęs (Nord Security”, Surfshark”, Oxylabs”, CyberCare” ir kt)  „Tesonet“, šiandien yra verslo akseleratorius ir investuotojas,  išsiskiriantis inovatyvia ekosistema ir infrastruktūra produktų kūrimui, testavimui bei vystymui tarptautinėse rinkose. „Tesonet“ akseleratoriaus viduje užaugusiose įmonėse šiuo metu dirba daugiau nei 2800+ darbuotojų, o produktai vertinami tiek verslo, tiek privačių klientų daugiau nei 80-yje  šalių. „Tesonet“ taip pat aktyviai investuoja į kitas įmones, tokias kaip  Eneba”, BC Žalgiris”, Whatagraph”, Šiaulių bankas”, Zapp”, Cast AI”, bei Turing College

Apie Flanco

Įmonė įkurta 2018 m. (Pingin.Space), 2023 metais pervadinta į Flanco. Po šiuo vardu kuriamas ir pagrindinis produktas. Flanco platformos išskirtinumas – lanksti adaptacija prie skirtingų ir sudėtingų verslo poreikių, gebėjimas apjungti skirtingų lygių pastatų valdymo iššūkius ir kasdienius vartotojo poreikius į vieną bendrą valdymo sistemą. Tai technologinis produktas, padedantis efektyviai valdyti pastatų ir darbo erdves, nepamirštant patogumo galutiniam vartotojui: nuo įėjimo kontrolės, rezervacijų, patogaus parkingo vietų valdymo iki pastato techninės priežiūros, svečių administravimo ar net prekių ir paslaugų e-parduotuvės.


Pranešimą paskelbė: Agnė Laskauskaitė, UAB Tesonet Global

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)