Paslaugos

Užsienio šalyje sumokėtų mokesčių grąžinimas

Mokesčių grąžinimasŠiandieninėje žiniasklaidoje nuolatos kalbama apie emigraciją, Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimą, nedarbą mūsų šalyje, naujus darbo pasiūlymus svetur, į užsienį išvykusių lietuvių sėkmės ir nesėkmės istorijas. Atrodo apie tai žinome viską ir esame girdėję pačių įvairiausių istorijų. Tačiau ar tikrai mes turime pakankamai informacijos apie darbą užsienyje ir emigraciją? Vienas labai svarbus dalykas yra mokesčių grąžinimas, kuomet dirbę užsienyje, grįžtame į gimtąją Lietuvą.

Dirbdami svetur – ar tai būtų Didžioji Britanija, Airija, Danija, Olandija, Norvegija, Švedija ar Ispanija – visur tenka dirbti sunkiai ir daug. Darbo valandos ilgos, o kartais ir nenormuojamos. Atlygiai dideli, tačiau ir mokesčių tai šaliai sumokame daug. Ką daryti tuomet, kai nesiruošiame užsienio šalyje gyventi visą likusį savo gyvenimą, o sutaupę tam tikrą pinigų sumą, išvykstame atgal į savo gimtąjį kraštą? Kaip atgauti mūsų sumokėtus mokesčius?

Atsakymas į pastarąjį klausimą yra. Galima kreiptis į tokias paslaugas teikiančias bendroves. Jei ilgą laiką plušote ir mokėjote mokesčius kitai valstybei, mokesčių grąžinimas Lietuvoje jums suteikia galimybę susigrąžinti sumokėtus pinigus. Tai labai puiki finansinė injekcija. Atvykstate į Lietuvą su nemažais pinigais, o po kurio į jūsų kišenę įplaukia ir grąžinamų sumokėtų mokesčių suma.

Jei jums smalsu, kiek gi jūs galite susigrąžinti kitai valstybei sumokėtų mokesčių, tai galite labai lengvai sužinoti, pasitelkdami į pagalbą internete skelbiamas mokesčių skaičiuokles. Jums tereikia nurodyti šalies, kurioje dirbote, pavadinimą, dirbtą laikotarpį, gautas pajamas, sumokėtų mokesčių sumą ir savo kontaktinį elektroninio pašto adresą. Tokias paslaugas teikiantys specialistai apskaičiuos sumą, kurią galite gauti, ir nedelsdami su jumis susisieks.

Kai kurie žmonės tiesiog nesiryžta to padaryti, nors mokesčių grąžinimas galėtų papildyti jų pinigines papildomomis lėšomis. Dažnai taip elgiamės dėl to, kad mums trūksta informacijos, nesame apie tai daug girdėję ir nežinome, kaip vyksta tokios procedūros. Manome, kad tam reikės skirti daug laiko ir pastangų. Tačiau, toks mąstymas yra klaidingas. Mokesčių sugrąžinimo klausimus išsprendžia šių paslaugų teikėjai. Jums nereikia vargintis. Tai sklandus ir operatyvus procesas.

(Perskaityta per mėnesį: 66, iš jų šiandien: 1.)