Paslaugos,  Verslas

Vadovų – talentų paieška. Kaip pritraukti pačius geriausius?

Patikėti savo verslą į išskirtiniais gabumais pasižyminčio vadovo rankas yra kone kiekvieno verslo savininko noras. Ne veltui tam taikomos net specialios strategijos, kuriomis talentingų vadovų paieška tampa įgyvendinta. Tuomet belieka rastą talentą pritraukti dirbti į savo įmonę. Kaip tai padaryti? Galima išnaudoti keletą galimybių, turinčių įtakos talento sprendimui.

Įmonės įvaizdis

Talentingų vadovų paieška bus sėkminga ir kandidatas priims pasiūlymą tik tada, kai žinos, jog jam siūloma prisijungti prie klestinčios ir gerą reputaciją turinčios įmonės. Nors apie įmonės padėtį būsimas vadovas gali pasidomėti ir pats, tačiau jūs, kaip verslo savininkas, turėtumėte taip pat suteikti informacijos. Paminėkite didžiausius įmonės pasiekimus, pažangą, pelnytus įvertinimus, užimamą poziciją konkurentų gretose. Atminkite, kad tai ne vien jūsų organizuojama vadovų paieška, bet ir pačio kandidato galimybė rinktis priimti pasiūlymą ar ne.

Darbo pozicijos perspektyvos

Dažniausiai talentingi vadovai gyvena ne vien šia diena, bet svarstydami pasiūlymą atkreipia dėmesį kokios perspektyvos būtų galimos naujoje darbo vietoje. Tokių vadovų paieška ir atranka bus sėkminga, jei kandidatas žinos kokių tobulėjimo perspektyvų galima tikėtis. Jei įmonės ateities planuose yra bendradarbiavimas su užsienio rinkomis, naujų įdomių projektų įgyvendinimas ar kitos vizijos, kurios gali patraukti talento dėmesį, būtinai apie tai paminėkite.

Įdarbinimo procesas

Be abejo, talentingų vadovų paieška ir atranka iki galutinio įdarbinimo užtrunka. Jei planuojate ne vieną atrankos etapą, kandidatų dalyvavimą keletoje testavimo rūšių ir ilgą laikotarpį iki pasiūlymo pateikimo, nusiteikite, kad dalis jus dominančių kandidatų per tą laiką priims kitą pasiūlymą. Galbūt jiems bus priimtina konkurentų organizuojama paprastesnė vadovų paieška, o gal paprasčiausiai patys kandidatai bus nenusiteikę taip ilgai laukti. Be to, iki įdarbinimo ilgai trunkantys procesai mažina kandidatų motyvaciją ir susidomėjimą darbo pasiūlymu.

Be šių pritraukimo priemonių talentingiems vadovams turite pasiūlyti konkurencingą darbo užmokestį ir patrauklias darbo sąlygas. Talentus įmanoma pritraukti tik tada, kai jūsų pasiūlymas bus pats geriausias visomis prasmėmis. Tad talentingų vadovų paieška turi būti labai gerai suplanuota ir paremta jūsų verslo galimybių įvertinimu.

Plačiau apie vadovų paiešką: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/tiesiogine-vadovu-paieska

(Perskaityta per mėnesį: 9, iš jų šiandien: 1.)