Transportas

Vairavimo saugumas priklauso nuo padangų kokybės

Padangos tai tarsi automobilio batai, be kurių jis negali nevažiuoti. Todėl labai svarbu, kad automobilio avalynė būtų patogi, kokybiška o ir be abejo saugi. Renkantis padangas kiekvienas vairuotojas susiduria su aibe klausimų, į kuriuos atsakymo ieškoti kartais užtrunka.

Šiuo metų padangų pasiūla yra labai didelė. Jas gamina visame pasaulyje žinomi koncernai: Bridgestone, Michelin, Good Year, Continental, Uniroyal, Pirelli, Semperit ir t.t. Padangų kaina tiesiogiai priklauso nuo jų kokybės. Renkantis ziemines padangas reikia daugiau dėmesio skirti kokybei. Nes Lietuvoje žiemos sezonu klimatas yra gana permainingas, kartais šlapia, kartais ledas. Todėl reikalinga, kad padangos būtų saugios bet kokiu oru. Žieminės padangos būna skirtos važinėti žemesnėje nei 7 laipsniai temperatūros.

Automobilių savininkai mėgsta žemo profilio padangas, nes joms daug mažiau reikia energijos deformacijai, todėl automobilis sudegina mažiau degalų. Tačiau, važiuojant duobėtų keliu., iškyla pavojus, kad padanga gali būti pramušta. Mūsų keliuose duobių gana dažnai pasitaiko. Todėl reiktų į tai atkreipti dėmesį. Žemo profilio padangos turi mažesnį šoninį vedimą (nuonašą), todėl automobilis yra stabilesnis kelyje ir jį lengviau vairuoti. Tokios padangos labiau tinka važinėti gerais keliais. Jei gyvenate užmiestyje, kur iki namų veda duobėtas kelias, turėtumėte pagalvoti apie kitokių padangų pasirinkimą. Nors ir miestuose pasitaiko duobėtų gatvių, tačiau visada galima pasirinkti geresnį maršrutą ir važiuoti lygesniu keliu.

Kryptinės padangos turi suktis rodyklės nurodyta kryptimi. Užėjus priešingai, dingsta važiavimo komfortas, padidėja padangų keliamas triukšmas. Tuomet labai pablogėja padangos ypatybės drėgname puriame sniege ir vandeniu apsemtame kelio paviršiuje, nes iš padangų nebeišsivalo sniegas, vanduo ir purvas. Neteisingai naudojamos kryptinės padangos stabdant greičiau užsiblokuoja, o giliame sniege jos pradeda greičiau slysti.

Jei kalbėsime apie vasarines padangas, tai galime būti šiek tiek atlaidesni. Atkreipkite dėmesį, kad žiemą važinėti su vasarinėmis padangomis yra pavojinga. Jei norite pirkti tokias padangas, su kuriomis galite važinėti visus metus, tai turite pagalvoti apie universalias padangas. Tuomet galėsite jų neleisti visus metus. Gali kilti klausimas kodėl vasarinės padangos tokios pavojingos žiemą. Specialistai teigia, kad vasarinės padangos gaminamos iš kietesnės gumos. Ir atvėsus orui, ta guma gali sukietėti.

(Perskaityta per mėnesį: 76, iš jų šiandien: 1.)