Automobilio remontas, diagnostikos įraga, įrankiai
Technologijos,  Transportas

Taisyklės, kai automobilį remontuoji savo garaže

Dažnai automobilių savininkai nori savo automobilius susiremontuoti patys. Savininkams, kurie tai daro pirmą kartą, atsiranda daug klausimų, nes automobilis turi daug sudėtingų įvairiausių technologijų. Todėl būtina išardžius tam tikras dalis, surinkti jas teisingai, kitu atveju automobilį gali būti nesaugu vairuoti arba blogai surinkto dalys gali sukelti daugiau gedimų. Todėl būtina pačiam daryti viską atsakingai ir kruopščiai. Jeigu imamasi sudėtingų darbą, geriau vienam automobilio neremontuoti, pasikviesti draugą ar kitą žmogų, kuriam automobilio remontas yra ne naujovė. Todėl čia pristatysime esminius dalykus, kurie yra svarbūs remontuojant automobilį namuose, o ne automobilių remonto servise. Papasakosime kaip teisingai įtvirtinti automobilį, kuo yra naudinga diagnostikos įranga, kokius įrankius reikia turėti ir kitus esminius dalykus.

Dažniausiai automobilių savininkai bando patys pasikeisti savo transporto priemonės ratus. Tai privaloma padaryti du kartus per metus. Lapkričio pradžioje pasikeisti padangas, kurios skirtos važinėti žiemą, jos turi turėti gilesnį protektorių. Balandžio pradžioje, pasibaigus žiemai ir šaltajam periodui, būtina pasikeisti padangas į vadinamas vasarines, jos turi ne tokį gilų protektorių. Atėjus šiems periodams, transporto priemonių savininkai išsitraukia domkratus ir keičia ratus patys. Tačiau reikia būtinai prisiminti, kad būtina automobilį pastatyti ant tvirto pagrindo ir teisingai įtvirtinti automobilį. Pakėlus automobilį su domkratu, būtina įsitikinti, kad automobilis neriedės, tai galima padaryti įjungus pavarą arba užtraukti rankinį stabdį. Taip pat, labai paprastas būdas, kitus ratus paremti akmeniu, plyta ar kitu daiktų, kuris neleistų automobiliui riedėti nei atgal, nei pirmyn. Jeigu norima dar labiau įsitikinti, kad automobilis nepariedės ir nenukris, galima kažkuo paremti automobilį, tai gali būti kiti ratai ar kitas tinkamas daiktas. Jeigu neturite garaže duobės ir norite palysti po automobiliu, kad jis remontuoti, automobilio parėmimas yra būtinas. Kitaip galite nukentėti patys.

Šiais laikas automobilyje yra daugybė įvairiausių mechanizmų ir elektroninių dalių. Todėl remontuoti tokius automobilius pačiam yra labai sudėtinga. Būtent čia jums gali pagelbėti diagnostikos įranga, kuri diagnozuoja automobilyje esančius gedimus. Ši įranga nėra pigi, bet po kelių kartų ji atsiperka ir automobilio savininkui automobilio remontas tampa kur kas paprastesnis. Šia įranga galima išmokti naudotis per praktiką, skaitinėjant informacija internete arba vadovautis gamintojo įdėta instrukcija pakuotėje. Su šiais prietaisais jūs savo automobilyje galėsite rasti daug atsiradusių gedimų, nuo kuro padavimo sistemoje esančių trukdžių iki variklyje esančių gedimų. Tačiau nereikia pamiršti, šie prietaisai padeda jums greitai ir be didelio vargo rasti gedimą automobilyje, tačiau ši įranga neremontuoja automobilių. Bet parodžius koks yra gedimas jūsų automobilyje, remontas taps žymiai paprastesnis.

Automobilio remontas, diagnostikos įraga, įrankiai

Kiekvienam remonto darbui atlikti yra reikalingi įrankiai, be jų tiesiog neįmanoma būtų ką nors nuveikti. Todėl geriausia, jeigu ketinate dažniau remontuoti automobilį patys, tokius įrankius įsigyti. Jie, kaip ir diagnostikos prietaisai, taps tikru pagalbininku jums. Patartina nusipirkti gerus ir kokybiškus įrankius, nepirkti pigių. Jeigu įrankiai yra pigūs, jie yra pagaminti iš prastų žaliavų ir greitai susidėvės ir jums teks pirkti naujus po pirmo automobilio remonto, o gal net tęsiant tą patį remontą.

Tačiau ne visada reikia automobilį remontuoti pačiam. Kaip jau ir minėjome, tai gali sukelti didesnių problemų. Jeigu pastebėjote, kad automobilio suremontuoti patys nepajėgsite, tada geriau kreiptis į automobilių servisą, jie investuoja tūkstančius eurų pirkdami reikiamą serviso įrangą, o serviso mechanikai turi daug patirties. Su tinkama diagnostikos įranga, jie patikrins koks yra gedimas automobilis ir remontas taps kur kas paprastesnis ir kokybiškesnis.

(Perskaityta per mėnesį: 141, iš jų šiandien: 1.)