Lanzarotė
Laisvalaikis

Tolimas artimas poilsis

LanzarotėKanarų salos daugeliui vis dar atrodo kaip tolimas, sunkiai pasiekiamas kelionės tikslas. Visi pripratę prie tikrai pigių atostogų kur nors Turkijoje, Kose ar Bulgarijoje, ir Kanarai skamba kaip nepasiekiama svajonė kažkur toli, ir, svarbiausia, kaip labai brangi svajonė. Tačiau tokius išankstinius nusistatymus reiktų mesti iš galvos, geriausia – tiesiog skaičiuoti, ieškoti variantų, ir vėl skaičiuoti.

Iš Lietuvos jau organizuojamos kelionės į dvi didžiąsias Kanarų salas – Gran Kanariją bei Tenerifę. Tiesa, į jas skraidinama tik sezono metu, kuomet pakankami turistų srautai. Šios kelionės išties nėra labai pigios, tačiau perkant kelialapius labai iš anksto, arba atvirkščiai – laukiant paskutinės minutės pasiūlymų, sutaupyti galima tikrai ženkliai. Taigi, jei norite Kanarų ir mėgstate keliauti su kelionių organizatoriumi – tiesiog skirkite laiko sekti kainoms, pirkite tinkamu metu ir tikrai ženkliai sutaupysite.

Vis dažniau lietuviai į Kanarus keliauja iš Varšuvos. Lenkijoje turizmo gerokai didesnė, tad kelionės kainuoja paprastai gerokai pigiau. Be to, skrydžiai vykdomi visus metus ir, svarbiausia, neužmirštamos kitos, ne ką mažiau įdomios Kanarų salos – Lanzarotė bei Fuerteventūra. Tiesa, aplankyti šias salas galima ir poilsiaujan populiaresnėse Tenerifėje ar Gran Kanarijoje, tačiau spėti pažinti Lanzarotę, pamatyti gražiausias jos vietas vienos ar dviejų dienų ekskursijos tikrai mažai. Tad šiuo atžvilgiu Lenkijos kompanijos suteikia geresnę galimybę pažinti bei pamatyti daugiau.

Turbūt geriausias būdas pigiai bei įdomiai pabuvoti Kanaruose – keliauti savarankiškai. Šiais laikais labai paprasta patiems nusipirkti lėktuvo bilietus, užsirezervuoti viešbučius, informacijos apie lankytinas vietas jūsų pasirinktame regione – pilnas internetas. Žinoma, pirmą kartą ryžtis savarankiškai kelionei yra gana sunku, tačiau tie, kurie tai patyrė, labai retai kada grįžta prie kelionių su kelionių agentūromis. Laisvė rinktis, improvizuoti kelionės metu, patiems būti savo laiko šeimininkais – išties smagus jausmas. O turint daugiau laiko, Kanaruose galime spėti pakeliauti ir ne po vieną salą.

Galima planuoti skrydį pavyzdžiui į Lanzarotę, pakeliauti po šią ugnikalnių salą savaitę ar ilgiau, tuomet plaukti keltu į daug žalesnę Gran Kanariją ir grįžti namo jau iš jos oro uosto. Turite mėnesį? Puiki, galima spėti aplankyti ir Tenerifę, ir Fuerteventūrą, ir mažesnes Kanarų salas. Kiekviena jų kažkuo ypatinga, Tenerifė – savo ugnikalniu, Lanzarotė spalvingais paplūdimiais, Marso peizažais, urvais bei nacionaliniu parku, Gran Kanarija – žaliuojančiais miškais. Ir visur verta pabūti.

(Perskaityta per mėnesį: 80, iš jų šiandien: 1.)