Blakiu detektoriai
Technologijos

Verslui svarbių duomenų apsaugojimo būdai

Turint nuosavą verslą, kuriam puikiai sekasi ir kuris veikia labai konkurencingoje rinkoje, ypač svarbu pasirūpinti savo bendrovės darbuotojų ir klientų duomenų saugumu. Be to, ypatingai didelę reikšmę turi ir konfidenciali informacija, nuo kurios priklauso ir pačio verslo plėtra. Todėl jei jūs vystote verslą ir pastaruoju metu pastebėjote, kad yra ypatingai didelis konkurentų suaktyvėjimas bei girdite apie įvairias „nešvarias“ konkurentų pasitelkiamas taktikas (net jei jos nėra įrodytos), turėtumėte pasistengti kuo greičiau imtis visų priemonių, kurios galėtų apsaugoti jūsų komercines paslaptis ir darbuotojų bei klientų duomenų saugumą. O tam, kad tai padaryti jums būtų lengviau, pateiksime keletą praktiškų ir naudingų patarimų.

Visų pirma jūs turėtumėte pasirūpinti skaitmeninėmis ir kompiuterinėmis priemonėmis, kurių pagalba jūs galėtumėte apsaugoti savo turimus duomenis skaitmeniniame formate. Tai yra ypatingai svarbu kiekvienam šiuolaikiniam verslui – ypač tam, kurio didžioji dalis veiklos yra vykdoma virtualioje aplinkoje. Be abejo, jei jūs nesate šios srities specialistai, pradžioje jums gali iškilti labai daug įvairių klausimų, tačiau atsakymus į juos atrasti tikrai neturėtų būti sudėtinga, jei jūs tiesiogiai kreipsitės į kibernetinio saugumo specialistus, kurie galėtų pasirūpinti veiksmingai veikiančia kompiuterinio saugumo infrastruktūra, kuri būtų optimaliausiai pritaikyta jūsų verslui.

Taip pat nereikia pamiršti ir fizinio saugumo. Kadangi jūsų verslui svarbi informacija yra saugoma fiziniuose serveriuose ir/arba kompiuteriuose, jūs taipogi turite užtikrinti, kad yra taikomas labai griežtas saugumo protokolas patekimui į konkrečias jūsų verslo patalpas. Tam galima pritaikyti daug ir įvairių sprendimų, tačiau svarbu, kad į specifines jūsų verslo patalpas galimybę patekti turėtų tik tie jūsų įmonės darbuotojai, kuriais jūs pasitikite ir kurie yra atsakingi už darbą su tokiais duomenimis. Trumpiau tariant, prieigą prie tokių svarbių patalpų gali turėti tik konkretūs jūsų personalo žmonės. O visų geriausia, jei tokią prieigą pasiliktumėte tik sau – tuomet žinotumėte, kad daugiau niekas apart jūsų neturi jokios galimybės pasiekti kritinės svarbos duomenis.

Žinoma, jei jūs turite įtarimą, kad kas nors gali kėsintis į jūsų verslui svarbius duomenis su tikslu juos neteisėtai pasisavinti, visuomet galite imtis ir papildomų saugumo priemonių, pvz., savo verslo patalpas patikrindami ar jose nėra pasiklausymo blakių. Tam jums galėtų praversti blakių (pasiklausymo įrangos) detektoriai (https://sekimas.lt/13-detektoriai), kuriuose šiandien galima įsigyti specializuotose parduotuvėse – taip pat ir internetu. Tokiu būdu jūs galėtumėte įsitikinti, kad į jūsų patalpas nebuvo neteisėtai patekta ir taip pat žinotumėte, jog jūsų patalpose nėra jokių pasiklausymui skirtų prietaisų, galinčių padaryti didžiulės žalos jūsų verslui.

Taipogi, naudinga pasirūpinti ir vaizdo stebėjimo įranga, kuri būtų sumontuota jūsų komercinės paskirties patalpose ir biure. Tai leistų jums 24 val. per parą ir 7 dienas per savaitę nuotoliniu būdu stebėti savo verslo patalpas ir vos tik pastebėjus tam tikrus įtarimus, greitai sureaguoti į situaciją.

Kaip bebūtų, priemonių, kurias galima pasitelkti ir pritaikyti siekiant apsaugoti savo verslą, darbuotojus ir klientus, yra daugybė. Todėl visų pirma jūs turėtumėte pasidomėti įvairiais kiekvienam verslui prieinamais sprendimais, sudaryti savo prioritetų sąrašą, nustatyti savo biudžetą ir tuomet pabandyti tai pritaikyti savo verslui svarbių duomenų apsaugojimui. Žinoma, visuomet yra naudinga kreiptis į saugumo srities specialistus, kurie galėtų jums patarti ir pasiūlyti būtent tai, kas šiandien yra veiksmingiausia ir kas gali užtikrinti patį didžiausią saugumą. Todėl jei skirsite pakankamai laiko ir pastangų, turėtumėte nesunkiai pasiekti norimą rezultatą.

(Perskaityta per mėnesį: 17, iš jų šiandien: 1.)