Vestuvių fotografai
Paslaugos

Vestuvių fotografai pataria: ką turėtų žinoti pradedantysis?

Jei laisvalaikiu mėgstate fotografuoti, o draugai žino, kad tikrai įamžinsite visas šventes ir su nekantrumu nori išvysti jūsų užfiksuotas kelionės akimirkas, tikriausiai anksčiau ar vėliau sulauksite prašymo fotografuoti ir per vestuves. Žinoma, gali atrodyti, kad tai puiki idėja, tačiau prieš sutikdami gerai apsvarstykite. Ar tikrai esate pasirengę tokiai rimtai užduočiai? Vestuvių fotografai teigia, kad tai viena sudėtingiausių fotografijos rūšių, reikalaujanti didžiausios patirties, išmanymo bei kūrybiškumo. Keli savo srities profesionalai sutiko pasidalinti patarimais, kurie tikrai pravers kiekvienam pradedančiajam vestuvių fotografui.

  • Būkite ne pirmuoju, bet antruoju fotografu. Taip išmėginsite savo jėgas, tačiau nereiks jaudintis, jei nepavyks taip gerai, kaip galėjote tikėtis. Užfiksuokite akimirkas, kurioms pirmasis fotografas skiria mažiau dėmesio, stenkitės jam netrukdyti dirbti savo darbo, tačiau esant laisvai minutėlei galite paklausti ir patarimų. Vėliau galėsite palyginti savo ir profesionalaus fotografo kadrus.
  • Nepamirškite technikos. Pirmoji vestuvių fotosesija bus lengvesnė, jei prieš tai apsilankysite fotografų interneto svetainėse ir įdėmiai panagrinėsite jų darbus. Ne, kalbama ne apie plagijavimą, o apie tinkamą technikos išmanymą. Atrinkite fotografijas, darytas panašiu paros metu kaip ir jungtuvės, kurių fotografu sutikote būti jūs, o tuomet – bandykite suprasti techninius niuansus. Koks rakursas naudotas vienoje ar kitoje nuotraukoje, kaip pagauti geriausią apšvietimą, į kokias detales bei akcentus labiausiai kreipiamas dėmesys.
  • Apgalvokite kompoziciją. Dažniausiai daromos klaidos – į kadrą netelpantys jaunieji, kai nuotraukose nukertamos kojos ar viršugalvis, taip pat dažnai paliekama per daug tuščio fono, kompozicija būna pernelyg sucentruota. Fotosesijos tema ir vieta jau savaime nurodo tam tikras galimų kompozicijų gaires. Geriau jas apgalvokite ir aptarkite su jaunaisiais, o ne bandykite viską atlikti ekspromtu.
  • Kompiuteris – būtinas palydovas. Nuotraukas būtina ne tik peržiūrėti ir atrinkti, bet ir koreguoti. Žinoma, kad nereikia jaunųjų portreto puošti balandžių aureole, o virš galvų pakabinti vaivorykštės, tačiau bent minimalus nuotraukų apdorojimas būtinas. Kontrasto keitimas, spalvinės gamos koregavimas, apšvietimo reguliavimas, spalvų balanso nustatymas. Šių pagrindinių įrankių pakanka tikrai geram rezultatui pasiekti.

Fotografija – tai ne tik smagus nuotraukų pliauškinimas. Jei vis dėl to ryžtatės įamžinti vestuves, tam turite būti puikiai pasiruošę.

(Perskaityta per mėnesį: 65, iš jų šiandien: 1.)