virtuvės baldai
Namai

Virtuvės baldai: funkcija, biudžetas, projektas

virtuvės baldaiVirtuvė nuo seno buvo laikoma moters tvirtove: čia mamos bei močiutės gamindavo nuostabiausius patiekalus, suburiančius prie stalo visą šeimą. Šiais laikais itin populiarios feminizmo idėjos, kurios prieš pirmame sakinyje paminėtą teiginį ragina aršiai kovoti – moterų vieta ne prie puodų! Nesvarbu, kas šeimoje ir ar apskritai gamins, į namo ar buto projektą virtuvės patalpa yra įtraukiama. Vadinasi, pastarajai bus reikalingas ne tik kosmetinis remontas, bet ir virtuvės baldai.  Nuo to priklausys ne tik virtuvės estetinis vaizdas, bet ir ir jūsų pasitenkimas buvimu bei darbu joje.

Pasinaudokite keletu universalių patarimų, padėsiančių jums priartėti prie savo svajonių virtuvės – ir išvaizdos, ir praktiškumo prasme.

  • Svarbiausia – apibrėžti virtuvės funkciją.

Vienas moteris sukimasis virtuvėje atpalaiduoja net ir po darbo dienos (taip, būna net ir taip), kitos čia mielai gurkšnoja kavos puodelį bei valgo į namus pristatytos picos gabalėlį. Tad virtuvė, priklausomai nuo individualių poreikių bei pomėgių, gali būti arba „mūšio lauku“, kuriame nuolat kas nors sukasi, arba estetiškai patraukliu namų kampu, kurį malonu parodyti svečiui. Priklausomai nuo virtuvės funkcijos, turėtų skirtis ir virtuvės baldai. Jei planuojate intensyviai gaminti, jums prireiks daug talpių spintelių, kuriose slėpsite įvairius virtuvinius prietaisus, indus, maisto produktus. Rinkitės tokias paviršių spalvas, kurios nesukeltų problemų valant. Įsitikinkite, jog visas lentynas bei stalčius bus lengva pasiekti, o svarbiausi virtuvės baldai (kriauklė, viryklė, šaldytuvas) bus patogiai išdėstyti. Jei virtuve planuojate tik grožėtis (arba gaminti vos kartą per savaitę ar dar rečiau), virtuvės baldai gali būti originalesnio, modernesnio dizaino – be baro stalo tokiu atveju dažniausiai neapsieinama.

  • Būtina apskaičiuoti biudžetą.

Galimybe „taškytis“ pinigais yra apdovanota tik maža dalis – dažniausiai remontas bei baldų įsigijimas nuskriaudžia finansiškai. Rekomenduojama detaliai paskaičiuoti, kokią sumą kam galite skirti. Nieko gero, kai paaiškėja, jog lėšos išseko, o dar ne visi reikalingi baldai įsigyti. Laukiant, kol kiaulėje taupyklėje ir vėl susidarys reikiama suma, gali gana ilgai užtrukti: tai nepatogu, kadangi tuo metu nebus galima pilnavertiškai naudotis virtuve. Negana to, jei trūkstamus baldus nuspręsite įsigyti tiesiog prekybos centre, galite suklysti rinkdami stilių bei derindami spalvas prie jau esamų.

  • Rekomeduojama kreiptis į profesionalius projektuotojus.

Geriausia, kai virtuvės baldus projektuojantys bei gaminantys asmenys bendradarbiauja tarpusavyje (dažniausiai tai būna ta pati firma) bei, savaime suprantama, skrupulingai išanalizuoja kliento poreikius ir finansines galimybes. Priešingu atveju gali atsitikti taip, jog suprojektuoti virtuvės baldai tampa labai brangūs ar neįveikiami meistrams.

 

 

(Perskaityta per mėnesį: 181, iš jų šiandien: 1.)