Namai,  Pirkiniai

Į ką atsižvelgti renkantis langus ir kuriuos pasirinkti?

renkames langusRenkantis langus svarbu atsižvelgti į kelis kriterijus: šiluminę varžą, drėgmės ir šviesos pralaidumą, garso izoliaciją. Reikia nepamiršti, kad itin sandarūs ir drėgmės nepraleidžiantys langai nebūtinai yra geriausias pasirinkimas, kadangi jie neleidžia normaliai cirkuliuoti orui, pasišalinti drėgmei. Dėl to palaipsniui namuose gali pradėti veistis ir kauptis pelėsis. Be abejo, prie mažiau drėgmei pralaidžių langų galima įrengti orlaides, kurios kompensuos šį trūkumą. Skirtingi langai pasižymi nevienodomis savybėmis, todėl prieš renkantis reikia žinoti jų gerąsias bei blogąsias savybes.

Mediena nuo seno buvo naudojama mūsų senelių kaip labai tvirta, kokybiška statybinė medžiaga. Šių laikų apdorojimo technikos visiškai apsaugo ją nuo deformacijos, todėl mediniai langai yra vieni patvariausių ir geriausiai vertinamų langų. Jie gali būti gaminami iš įvairios klijuotos medienos: ąžuolo, pušies, raudonmedžio, maumedžio. Šie langai gali būti nudažomi pasirinktu atspalviu arba nulakuojami skaidriais lakais, kurie paryškina medžio, iš kurio pagamintas lango rėmas, natūralų raštą. Tačiau mediniai langai turi savo kainą, kuri yra palyginus didelė, dėl to savo populiarumu jie nusileidžia plastikiniams langams.

Plastikiniai langai yra sandarūs, todėl puikiai sulaiko šilumą namų viduje. Jie lengvai ir greitai montuojami, norimą variantą galima pasirinkti iš kelių skirtingų profilio rūšių. Plastikinių langų gamintojai dabar gamina ne tik įprastos baltos spalvos langus, bet siūlo platų įvairių spalvų asortimentą. Spalvomis ir raštais galima imituoti tam tikras medžiagas ir skirtingas medienos rūšis. Todėl, jei visada žavėjotės mediniais langais, galite pasirinkti kažkurio medžio raštą imituojančią spalvą ir pritaikyti prie norimo interjero ir eksterjero dizaino stiliaus. Šie langai pasižymi patogia atidarymo, uždarymo sistema, yra papildomai apsaugoti įsilaužimo atveju, nesunkiai prižiūrimi, pirminė jų išvaizda išsilaiko net keliolika metų. Dėl šių savybių ir patrauklaus kainos bei kokybės santykio, plastikiniai langai yra vieni dažniausiai pasirenkamų mūsų šalyje.

Aliuminiai langai geriausiai tinka, kai reikia įrengti itin didelių matmenų langus, kadangi jie pasižymi labai tvirta konstrukcija. Šie langai savo šilumine varža neprilygsta plastikiniams bei mediniams langams, bet jie yra geriausias pasirinkimo variantas įrengiant pramoninius pastatus. Be to, aliuminiai langai pasižymi ilgu eksploatacijos laikotarpiu, kuris siekia net 80 metų.

Jei nusprendžiama palėpės vietoje įsirengti kambarį, kas šiuo metu yra labai populiaru, reikia pagalvoti ir apie langų parinkimo galimybę. Dažnai namo stogas būna šlaitinis, kur nėra galimybės pritaikyti ir montuoti įprastinių langų. Tačiau tikrai neverta jaudintis, nes langų gamintojų siūlo įvairių stogo langų pasirinkimo variantų. Stoglangiai gali būti įvairių išmatavimų, atidaromi į vidų ar į išorę, jo rūšį padės parinkti atvykę darbuotojai, atsižvelgdami į klientų poreikius bei pastato konstrukciją. Dažniausiai galima galvoti apie kelis modelius, tačiau būna atvejų, kai pritaikymo galimybės ribotos, todėl tenka įrengti tik tam tikrą specialistų siūlomą variantą. Gerai praleidžiantys dienos šviesą stoglangiai padeda sumažinti energijos suvartojimą. Pasitelkus tinkamus stogo langus, galima įsirengti jaukią lauko terasą savo namuose. Tai lyg balkonas, kuris nesumažina namų erdvės. Priešingai – pro didesnius langus, į vidų patenka daugiau šviesos, kas vizualiai didina patalpos erdvę. Tokių langų varčia gali būti sukama 180 laipsnių kampu, todėl langą galima patogiai nuvalyti.

(Perskaityta per mėnesį: 72, iš jų šiandien: 1.)