Namai

Namų stiliaus dilema: roletai ar užuolaidos?

Rinkoje pasirodžius pirmiesiems roletams, dažnas lietuvis puolė nuo langų nukabinėti senas užuolaidas ir jas keisti moderniu interjero akcentu. Visgi, šiandien galime pastebėti, kad užuolaidos vėl grįžta į madą. Tiesa, ekspertai teigia, kad jos niekada ir nebuvo pasitraukusios į šešėlį, o kaip yra iš tikrųjų turbūt niekas ir nežino. Visgi, ir šiandien kyla diskusijos ką geriau rinktis užuolaidas ar roletus. Pastarųjų mėgėjai teigia, kad roletai tai praktiškas ir stilingas pasirinkimas, užuolaidų šalininkai įsitikinę, kad užuolaidos kuria namų jaukumą, o roletai – ofiso aplinką.

Vienas pagrindinių dalykų, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį, renkantis užuolaidas arba roletus, yra būsto arba kambario interjeras. Būtent kambario arba baldų spalvos turėtų nulemti ir langų uždangalų spalvinę paletę. Visgi, spalvos dar ne viskas. Anot, specialistų daug įtakos žmogaus pasirinkimui turi langai. Pastaruoju metu Lietuvoje labai populiarėja dideli langai – vitrinos, kurioms reikia įdomių stiliaus sprendimų. Šiuo atžvilgiu užuolaidos yra gerokai pranašesnės už roletus: netradiciniai kirpimai, originalūs audiniai, susiuvimai, pabangavimai ir pan. gali padėti sukurti išties įspūdingą interjerą. Tiesa, reiktų nepamiršti, kad užuolaidos tą patį interjerą gali klaikiai sugadinti, todėl jas reiktų rinktis viską gerai apgalvojus ar net pasikonsultavus su interjero dizaineriu.

Tuo tarpu, nors roletai ir nepasižymi įmantriomis formomis, tačiau gali pasiūlyti itin platų spalvų ar raštų pasirinkimą. Ant roletų galima atspausdinti net savo šeimos nuotraukas ar įmantrias frazes. Be to, reiktų pažymėti, kad roletai yra ekonomiškesnis pasirinkimas, kadangi užuolaidos arba užuolaidų siuvimas pagal individualų užsakymą nėra labai pigus malonumas. Visų antra, roletai nesulaiko šilumos, nes neuždengia radiatorių. Žinoma ši problema gali būti lengvai išsprendžiama, jei žmogus pasirenka trumpas, radiatorių nedengiančias užuolaidas. Tiesa, paprastai apie šilumą pagalvojama tik tada, kai prasideda šildymo sezonas, todėl ilgas užuolaidas tenka kelti ant palangių.

O kaip su priežiūra? Užuolaidos, lyginant su roletais, labiau kaupia dulkes, todėl tai nėra visada geriausias pasirinkimas labai alergiškiems žmonėms. Be to, jas išplauti gana sudėtinga, ypač tada, jei jos yra pasiūtos iš tankaus ir sunkaus audinio. Kita vertus, vasaros metu po roletais dažnai palenda smulkūs vabaliukai, kurių žmogus nepastebėjęs sutraiško, sukdamas roletą. Tai reiškia, kad po šiltojo sezono visi roletai gali būti „pagražinti“ vabaliukų lavonėliais. Šias dėmes išvalyti gana sudėtinga, nes roleto taip paprastai nenukabinsi nuo lango ir neįkiši į skalbimo mašiną.

Taigi, ką rinktis? Na, liaudies išmintis byloja, kad skoniai nedraugauja, todėl viskas priklauso tik nuo jūsų individualaus skonio ir svajonių namų vizijos.

(Perskaityta per mėnesį: 887, iš jų šiandien: 1.)