Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje
Namai

Židinys – ne tik jaukumas

Galima drąsiai teigti, kad židinys – vienas iš jaukumo simbolių. Tačiau pradėjus domėtis suprantama, kad jaukumas yra tik maža visos temos dalis. Dailūs ir efektyvūs židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ar Kaune, Vilniuje ar Panevėžyje parduodami ne tik kaip suteikiantys jaukumo, bet ir kaip įrenginys, skirtas šildyti patalpas.

Židinys – gana nemažas pirkinys, tad paprastai jis būna suplanuotas. Vienokį ar kitokį daiktą galime įsigyti spontaniškai, tačiau šildymo įrenginiai – kiek kitokia tema. Veikiausiai nesusigundysite net ir labiausiai viliojančiu skatinimu, jeigu žiemą praskaidrinančio įrenginio nebus jūsų planuose.

Kaip užsiminta pradžioje, židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste siejami su jaukumu. O kas yra jaukumas? Ar tai gražus dizainas? O gal šiluma? Turbūt tinkamiausia būtų pasakyti, kad jaukumas – tokių dalykų derinys. Tačiau ne mažiau aktualu, ar konkretus daiktas pritaikytas būtent jūsų interjerui. Nes per mažo galingumo krosnelė neatliks savo funkcijų, o pernelyg galinga taip pat nesuteiks komforto.

Bet kaip žinoti, kuris prietaisas optimaliausias? Pirmiausia siūloma išmatuoti patalpų plotą. Skaičiuojama, aišku, kvadratiniais metrais. Ilgis padauginamas iš pločio ir gaunamas plotas. Tuomet plotas padauginamas iš vidutinio patalpų aukščio (metrais). Šitaip išsiaiškinama, koks yra patalpos tūris (kubiniais metrais). Kokių skaičiavimų imamasi toliau? 1 kW galios židinio ar krosnelės pakanka 25 kubiniams metrams gerai apšiltintų patalpų. Jei patalpos apšiltintos vidutiniškai, šildymo įrenginio pakaks 15 kubinių metrų. O jeigu apšiltinta prastai, 1 kW atitiks 10 kubinių metrų.

Židiniai ir krosnelės Klaipėdoje ar Vilniuje žmones domina įvairiais aspektais. Vienas jų, netgi prioritetinis, yra būtent galingumas. Prieš įsigyjant įvertinami skaičiai. Kaip supratote, daug įtakos turi konkrečios patalpos. Jų tūris padalijamas iš minėtų 25, 15 arba 10 ir taps aišku, koks židinys ar krosnelė reikalinga.

Techninius dalykus aptarėme, ateina laikas ieškoti nuostabaus židinio ar dailios krosnelės. Nors kiekvieno žmogaus skonis skirtingas, daugelis sutiktų, jog saviti ir gražūs yra norvegiški gaminiai. Ten, kur šaltos žiemos, sukuriama nepaprastų židinių bei krosnelių, vertinant tiek pagal funkcionalumą, tiek pagal dizainą.

Gali kilti klausimas, kodėl taip svarbu gerai apskaičiuoti, kiek kilovatų reikia. Atsakyti reikėtų pasitelkiant dar porą klaustukų – ar norite, kad namie būtų šilta, bet ne per karšta? Ar norite, kad nebūtų per šalta? Ir vienu, ir kitu atveju veikiausiai pritariate, kad optimali šiluma – jaukumo garantas. Be to, jei krosnelė ar židinys itin galingas, jei neišnaudojama viso pajėgumo, degimas bus nepakankamas, o tai kenkia kaminui ir aplinkai.

Vasarą atostogaujant prie jūros negalvojama apie žiemą. O štai orams pradėjus vėsti net ir klaipėdiečiai, kurie šiaip jau mėgaujasi kurortine atmosfera, susizgrimba. Džiugu, kad prireikus šildymo įrenginio nebūtina toli važiuoti – židiniai ir krosnelės Klaipėdoje nėra kokia nors naujovė. Čia siūloma dailių, funkcionalių ir tvirtų židinių bei krosnelių. Tarsi nuvejančių žiemos negandas. Tinkamai parinktas ir sumontuotas prietaisas – jaukumo garantas.

(Perskaityta per mėnesį: 60, iš jų šiandien: 1.)