Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Ar atvežtinio granito skalda pagražins jūsų alpinariumą?

Ar jūs norite savo sode turėti iš tiesų gražų rojaus kampelį iš pačių įdomiausių, niekur kitur nematytų augalų ir gražių akmenų? Jeigu į šį klausimą atsakysite „taip“, vadinasi pats laikas pagalvoti apie alpinariumą – dabar jį galite susikurti savo sode, vos tik radę tam pakankamai vietos.

Visų pirma, jums reikėtų pavaikštinėti po savo sodo sklypą ir rasti tokią vietą, kurioje būtų status šlaitas – jis nebūtinai turi būti visiškai status, tačiau būtų geriau, kad būtų bent kiek statesnis nei įprasta. Čia jūs galėsite kurti kompoziciją iš akmenų ir įvairių augalų, todėl apgalvokite ir dar vieną dalyką – kaip protingai paskirstyti erdvę.

AkmenysJuk tikrai nesinorėtų, kad alpinariumas užimtų jūsų poilsio vietą – būtų geriausia, kad visi norintys jūsų šeimos nariai bei svečiai galėtų pavaikščioti aplink tą jūsų sukurtą alpinariumą, galima šalia įrengti ir suoliuką ar staliuką. Juk turbūt norėsite prie tokios gražios vietos praleisti ne vieną dieną ar vakarą, ypač kalbant apie vasaros sezoną, kai tikrai labai norisi būtų lauke. Taigi, tinkamas erdvės paskirstymas yra be galo svarbus dalykas.

Kas dar svarbu, norint tinkamai įrengti alpinariumą? Visų pirma, kokius jūs akmenis naudosite. Reikia žinoti ir tai, kad granito skalda ir kiti akmenys gali būti dvejopi – vieni skirti dekoravimui, kiti funkcijoms palaikyti. Dekoravimo klausimas turbūt aiškus – čia viskas apie grožį ir dėl grožio. O ką reiškia granito skalda, kuri yra skirta funkcijoms palaikyti? Pavyzdžiui, jūs turite kokių nors retų augalų, kurie yra įprastai matomi tik kalnuose. Kadangi dažniausiai alpinariumai yra įrengiami saulėtose vietose, kad visiems augalams užtektų saulės, tai tie kalnų augalai gali nukentėti, jeigu nebus sudaroma jiems reikalinga vėsa. Taigi, yra specialūs akmenys, skirti būtent tokiems alpinariumams, kad ta reikalinga vėsa būtų sudaryta ir tuomet tie kalnų augalai galėtų sėkmingai ir laimingai augti toliau ir džiuginti jus savo grožiu.

Reikėtų paminėti ir tai, kad granito skalda, dolomitų skalda būna dvejopa – gali būti vietiniai akmenys ir atvežtiniai. Vietiniai akmenys yra pigesni arba iš viso nemokami, jeigu jie ir taip jau yra jūsų sodo teritorijoje. Jie galbūt labiau tiks prie peizažo. Tačiau, kalbant apie atvežtą granito skaldą, tai gali būti kur kas įvairesni akmenys, kurie gali jums padėti sudaryti labai neįprastą ir iš tiesų skoningą peizažą, kurio pavydės kiti sodų „menininkai“.

Dažniausiai, granito skalda, kuri yra atvežtinė ir gali suteikti jūsų alpinariumui pačių įvairiausių spalvų, yra brangesnė nei vietiniai akmenys. Be abejo, jūs galite pasidairyti po įvairias sodo prekių parduotuves, tačiau mūsų patarimas būtų toks – pasidomėti tuo, ką siūlo internetinės sodo prekių ir reikmenų parduotuvės, kadangi čia yra iš tiesų fantastiškų variantų – labai pigūs atvežtiniai akmenys už pakankamai mažą kainą. Aišku, daug kas priklauso ir nuo jūsų skonio, o juk ne be reikalo yra sakoma, kad dėl skonio – nesiginčijama. Vieniems labiau patiks vietiniai akmenys, o kitiems – tas spalvų kaleidoskopas, kurį gali suteikti atvežtinė granito skalda.

(Perskaityta per mėnesį: 90, iš jų šiandien: 1.)