Booking.com
Nuolaida viešbučiuiSpausk ir atgauk 10 % nuo viešbučiui išleistos sumos.

Apie šiltnamius

ŠiltnamiaiNieko naujo, kad Lietuva – ne tik ūkininkų, bet ir sodininkų kraštas. Nors kartais ir kokie modernūs miestiečiai norėtume atrodyti, savo daržo norisi daugeliui. Jau gana įprasta, kai prie naujai statomų individualių namų užmiestyje ar gyvenviete virstančia sodų bendrija dygsta ir šiuolaikiški, modernūs šiltnamiai. Pačių užauginti pomidorai, kartais agurkai – išties kitokio skonio nei parduotuviniai. O tikint, kad ir maistinės savybės jų daug geresnės, tikrai norisi užsiauginti patiems.
Šiais laikais išpopuliarėjo modernūs šiltnamiai, greitai jūsų sklype sumontuojami patyrusių meistrų. Na, ar tiesiog šiaip pardavėjų, kažin ar didelis menas surinkti šiltnamį. Konstrukcija jų labai paprasta – dažniausiai metalinis karkasas ir tarpus užpildantis organinis ar neorganinis stiklas, kitoks skaidrus polimeras ar tiesiog sena gera polietileno plėvelė. Struktūra labai panaši į tokią, kokiais pasižymi karkasiniai namai. Tiesa, pastarųjų rėmas dažniausiai daromas medinis, bet šiltnamyje medis ilgai netarnautų, vis tik nuolat veikiamas tiek ir atmosferos drėgmės, tiek ir laistymo.
Tebe gausūs mūsų krašte ir seni, iš plastikinių vamzdžių pagaminti šiltnamiai. Tokie turbūt vis dar populiariausiai. Ir, ko gero, pigiausia pasidaryti. Į žemę įkalti metaliniai strypai, ant jų užmauti vamzdžiai sulenkiami puslankiu ir vėl užmaunami ant strypo už kelių metrų. Keletas tokių kas kokį pusmetrį sulenktų lankų sutvirtinami lankai, uždedama polietileno plėvelė, įstatomos durys bei langeliai vėdinimui ir štai – šiltnamis. Reikia nepamiršti, kad tokie šiltnamiai tikrai trumpaamžiškesni. Plėvelė neišvengiamai kenčia nuo įvairių pažeidimų, paprastai medinės durys bei lankų tvirtinimo elementai po truputi pūva, išsikraipo. Tokiems šiltnamiams kas kokius du tris metus tenka pakeisti plėvelę, o kas keturis – penkis – ir atskiras konstrukcijos dalis.
Populiariausia daržovė, auginama šiltnamyje – be abejo pomidorai. Galima auginti ir agurkus, tačiau jie puikiai auga ir lauke, galima auginti ir paprikas, ar kokią egzotiką kaip arbūzus, tačiau jų paprastai norisi mažiau. O štai pomidorų salotos ar konservai žiemą – išties skanėstas daugeliui. O gerai prižiūrimi pomidorai, genimi, vėdinami bei apsaugoti nuo viso pluošto juos puolančių ligų gali duoti išties gerą derlių net ir kelių kvadratinių metrų šiltnamyje. Iki kol ateina metas sodinti pomidorus – maždaug gegužės antros pusės, šiltnamyje galima spėti užsiauginti ridikėlių, salotų ar net svogūnų laiškų, į žemę sukišant jau užaugusį, didelį svogūną, o ne auginimui skirtą sodinuką. Taigi šiltnamis – vis dar neatsiejamas daugelio užmiesčio gyventojų ir atvykstančių sodininkų atributas.

(Perskaityta per mėnesį: 157, iš jų šiandien: 1.)