Automobilio priežiūra
Technologijos,  Transportas

Automobilio priežiūra

Kiekvienas naujas vairuotojas ir kiekvienas įsigijęs pirmąjį automobilį apie automobilius nežino daug ar pakankamai, kad teisingai jį eksploatuoti. Todėl jiems iškyla daug klausimų apie automobilio priežiūrą. Tokiu atveju naujieji vairuotojai klausinėja ir diskutuoja su labiau patyrusiais vairuotojais, domisi internetiniuose puslapiuose semdamiesi informacijos, dažniausiai tokia informacija randama forumuose automobilio tema. Kai kada net perka brangiausius žurnalus tam, kad sužinotų viską apie automobilio priežiūrą. Bet norint sužinoti kada reikia keisti padangas, keisti automobilio variklio tepalus, atlikti autodiagnostiką su diagnostikos įranga ar kada daryti kitus automobilio priežiūros darbus nėra būtina žinoti viską naujam vairuotojui. Svarbiausia žinoti kelis esminius dalykus, o visą kitą turi žinoti ir atlikti serviso meistrai.

Automobilio priežiūra

Kai neturi automobilio priežiūroje daug patirties, svarbiausia nuolatos klausytis kaip dirba automobilis, nebūtinai variklis, reikia klausytis ir važiuoklę, ir išmetimo sistemą, ir kitus automobilio mechanizmus. Automobilyje, nebūtinai netinkamai vairuojant jį, galbūt ir dėl prastų kelių, atsiranda įvairiausi ūžesiai, krebždesiai ar kiti neaiškūs ir ausiai nemalonūs garsai automobilyje. Jie galia išduoti, kad jūsų transporto priemonei kažkas atsitiko ir ji sugedo. Jei jau atsirado tokie nauji garsai, patartina kuo greičiau kreiptis į serviso mechanikus, nes kiekviena uždelsta problema gali sukelti didesnių problemų.

Serviso meistrai, turintys didelę patirtį, gali greitai konstatuoti problemą ir ją jums pranešti. Kai kurie gedimai iš karto pasimato, nes yra akivaizdūs, kai kurie sudėtingesni. Dažniausiai tokie gedimai yra susiję su varikliu. Tokiu atveju prie jūsų transporto priemonės yra prijungiama diagnostikos įranga, kuri parodo kokio tipo gedimas yra automobilyje. Vieni jų būna paprasti, kiti sudėtingesni. Bet diagnostikos įranga tiksliai parodo problemą, todėl serviso meistrui žymiai palengvina darbą ir jis jį gali atlikti kur kas greičiau.

Patartina automobilį, kad ir atrodo jis techniškai tvarkingas, nuvaryti į servisą kelis kartus per metus. Turintis patirties mechanikas pastebės gedimą kur kas ankščiau nei automobiliui padarys žalą, kuri kainuos brangiau. Žinoma, apsilankydami pas serviso mechaniką, jūs nebūtinai jam sumokėsite milžiniškus pinigus. Turėsite sumokėti tik už atliktą techninę apžiūrą, kuriuos metu jūs apsidraudžiate, kad neiškils problemų. Automobilio priežiūra yra gana brangi paslauga, todėl patartina juo rūpintis nuolatos, kol neatsirado rimtų problemų.

(Perskaityta per mėnesį: 51, iš jų šiandien: 1.)