pigmentinių dėmių šalinimas
Sveikata

Pigmentinių dėmių šalinimas naminėmis priemonėmis

pigmentinių dėmių šalinimasPigmentinės dėmės – vienas pirmųjų senėjimo ženklų, tačiau odos patamsėjimai gali atsirasti ir gana jauname amžiuje. Dažnai jų atsiradimą lemia kenksmingi UV spinduliai, vitaminų bei mineralų trūkumas ar sutrikusi nervų sistema. Pigmentinės dėmės tikrai nekelia pasigerėjimo, todėl natūraliai kyla klausimas, kaip jomis atsikratyti? Deja, pigmentinių dėmių šalinimas yra sudėtingas ir gana ilgas procesas, todėl norint sulaukti išties gerų rezultatų, reiktų pašalinti jų atsiradimo priežastis.

Vartokite vitaminus

Motina gamta pasirūpino, kad žmogaus organizmas visus reikalingus vitaminus ir mineralines medžiagas gautų iš maisto produktų. Tad pirmiausia reiktų šiek tiek pakeisti savo mitybą: į dienos racioną įtraukite produktus, turinčius daug vitamino B3, pavyzdžiui, lašišą, tuną, kalakutieną, žirnius, saulėgrąžas ir pupeles. Su pigmentinėmis dėmėmis puikiai kovoja ir vitaminas C, jo gausu obuoliuose, citrinose, mėlynėse, brokoliuose,  kiviuose ir t.t. Visgi, jei nuolatos skubate ir neturite laiko užkandžiauti ar plakti sveikuoliškų kokteilių, vertėtų profilaktiškai naudoti vitaminų bei mineralų maisto papildus. Tiesa, prieš perkant maisto papildus, vertėtų pasikonsultuoti su vaistininku.

Venkite streso

Medikai kartais juokauja, kad stresas yra visų ligų šaltinis, kita vertus, greitas gyvenimo būdas, nuolatiniai rūpesčiai ar nerimas dėl darbo, dėl šeimos, dėl pinigų, dėl sveikatos daro neigiamą įtaką odos būklei. Taigi, labai svarbu rasti lauko sau: nueikite į jogos pamoką, pasivaikščiokite parke, paskaitykite knygą.

Neeksperimentuokite su kosmetinėmis priemonėmis

Jei oda jautri, prieš perkant vieną ir kitą kremą, serumą ar emulsiją, rekomenduojama pasikonsultuoti su kosmetologu, kuris įvertinęs jūsų odos būklę, rekomenduos optimaliausiai jums tinkančią odos priežiūros priemonę. Blogai pasirinkta kosmetika gali sukelti bėrimus, alergiją, o tuo pačiu skatina ir pigmentinių dėmių atsiradimą.

Pigmentinių dėmių šalinimas natūraliais būdais – ilgas procesas, pirmieji rezultatai gali pasirodyti tik po 6-8 savaičių, todėl jei neturite tiek kantrybės ir valios, visada galite pagalvoti apie lazerį. Odos atnaujinimas lazeriu – tai naujos kartos technologija, kuri greitai ir neskausmingai šalina pigmentines dėmes, o rezultatas yra matomas jau po pirmos procedūros.

(Perskaityta per mėnesį: 52, iš jų šiandien: 1.)