baidarių nuoma Būkos upe
Laisvalaikis

Baidarių nuoma – patarimai naktiniu žygiui

Tie, kurie kiekvieną vasaros sezoną plaukia vis kita upe, ieško jau ko nors įspūdingesnio ir ekstremalesnio, todėl sugalvoja įvairiausių planų, kaip paversti žygį įspūdingesniu. Vieni, nori plauki tokiomis upėmis, į kurias net yra sunku įžengti, kiti plauki ilgus maršrutus, pavyzdžiui, kokias keturias dienas viena upe. Baidarių nuoma tuo visus ir žavi, nes palieka neišdildomus įspūdžius jums ir jūsų bendražygiams.

Jeigu norite pajusti kažką ekstremalaus, rekomenduojama išbandyti naktinį žygį baidarėmis kokia nors upe. Tai taps labai įsimintina, nes pamatysite visai kitokią upę, nei plaudavote dieną. Todėl siūloma išbandyti upę, kurią jau esate plauke, kad pajustumėte skirtumą. Baidarių nuoma Būkos upe naktį yra tinkamas sprendimas tiems, kurie susidomės šiuo straipsniu. Ši upė nėra sudėtinga, o būtent tai yra svarbu išbandant naktinį žygį.

Vienas svarbiausių patarimų yra plaukimo pradžios laikas. Geriausia naktinį žygį pradėti vakare, kai jau leidžiasi saulė. Tai svarbu dėl to, kad apsiprastumėte ir dar šviesoje susidėtumėte visus reikalingus daiktus ir nieko nepaliktumėte. Kitu atveju plaukiant pritrūksite kažko svarbaus, kas būtų jums reikalinga. Geriausia išbandyti naktinį žygį per pilnatį, kai nėra lauke aklina tamsa arba plaukti tada, kai nėra debesuota. Tačiau derinantis žygį iš anksto yra sunku nuspėti kada bu debesuota, o kada giedra. O jau žiūrint mėnulių kalendorių, tikrai matysite tikslias dienas kada yra pilnatis. Todėl baidarių nuoma naktį yra geriausia tada, kai pilnatis.

baidarių nuoma Būkos upe

Kitas svarbus patarimas – neplaukite naktį vienas ar dviese vienoje baidarėje. Geriau paklausinėkite draugų, kurie norėtų irgi tai išbandyti. Tai svarbu dėl to, nes plaukdamas vienas žmogus norės miego, o kelių draugų kompanija plaukdama kalbėsis ir miegas taps jau nebesvarbus. Stenkitės plaukti visi drauge, kad neišsisklaidytumėte, taip išvengsite galimų problemų ir nemalonumų. Kiekvienoje baidarėje turėkite po žemėlapį, kad žinotumėte tikslias vietas kur esate, jeigu to prireiktų. Žemėlapyje pasižymėkite tas vietas, kurioje ruošiatės sustoti pavalgyti, taip pat ir maršruto pabaigą. Žinoma, žemėlapius įlaminuokite arba kaip nors kitaip apsaugokite nuo vandens. Pasiimkite kiekvienas ir ką nors, kas jums padėtų pasišviesti, nes naktį daiktus baidarėje taps ypač sunku rasti. Jus sužavės baidarių nuoma naktį, kadangi plaukiant atsiveria visai kitokie gamtos peizažai, aplinkui vyrauja ramybė, pabunda naktiniai paukščiai – atrandama visai kitokia gamta.

(Perskaityta per mėnesį: 98, iš jų šiandien: 1.)