dantu skausmas
Sveikata

Dantų nepriežiūros pasekmė – skausmas ir išlaidos

Ne paslaptis, kad nemažai gyventojų neturi galimybės laiku kreiptis į odontologijos klinikas tam, kad būtų atlikta profilaktinė priežiūra. To pasekoje, kai kuriems žmonėms atsiranda nežymūs ar labai stiprūs dantų skausmai. Dėl ko tiksliau jie atsiranda ir ką būtina žinoti apie dantų priežiūrą – skaitykite žemiau. 

Priežastys, lemiančios dantų skausmo atsiradimą

Yra keletas skirtingų veiksnių, kurie gali sukelti dantų skausmą. Dažniausiai pasitaiko, kad dantis genda savaime arba atsirado pūlinys. Taip gali nutikti, kai netinkamai prižiūrite dantis ir leidžiate kauptis apnašoms bei akmenims. Kai atsiranda ėduonis, dantis gali tapti jautrus ir galiausiai sukelti infekciją. 

Kita pagrindinė dantų skausmo priežastis yra danties sužalojimas. Tai gali būti dėl ko nors kieto įkandimo, trenkimo į burną ar bet kokios kitos traumos. Kai įvyksta sužalojimas, jis gali pažeisti danties nervų galus, o tai gali sukelti skausmą. 

Kaip sumažinti danties skausmą patiems?

Yra keletas skirtingų būdų, kaip gydyti danties skausmą namuose. Pirmiausia reikia vartoti nereceptinius vaistus nuo skausmo, tokius kaip ibuprofenas arba acetaminofenas. Tai gali padėti numalšinti skausmą, kad galėtumėte sutelkti dėmesį į kitus dalykus. 

Kitas variantas – praskalauti burną šiltu vandeniu ir druska. Tai gali padėti pašalinti bet kokią infekciją ir sumažinti uždegimą. 

Jei skausmas yra stiprus, gali tekti kreiptis į odontologą. Jie galės atlikti išsamesnį tyrimą ir, jei yra infekcija, gali skirti antibiotikų. Kai kuriais atvejais jiems taip pat gali tekti atlikti šaknies kanalo valymo procedūrą, kad būtų išsaugotas dantis. 

Nesvarbu, kas sukelia jūsų danties skausmą, svarbu kuo greičiau nustatyti jo atsiradimo priežastį ir imtis gydymo. Skausmo ignoravimas gali jį tik pabloginti ir galiausiai sukelti rimtesnių problemų. Taigi, jei jaučiate bet kokį dantų skausmą, būtinai nedelsdami kreipkitės į odontologą. Aišku, sudėtingiau gali būti tiems, kuriems pagalbos reikia ne darbo dienomis(https://www.kds.lt/nedarbo-dienos-2023-metais/), tad teks labiau pasidomėti į ką kreiptis reikėtų tokiais atvejais. 

Ar brangiai kainuoja skubus dantų taisymas? 

Daugelis žmonių mano, kad odontologijos paslaugos yra brangios. Tačiau, neatidėliotinos gydymo išlaidos priklauso nuo problemos sunkumo ir reikalingos procedūros tipo. Kai kuriais atvejais gali pakakti paprasto danties ištraukimo. Sudėtingesnės procedūros, tokios kaip šaknų kanalai, gali kainuoti daugiau. Žinoma, tai liečia atvejus kai kreipiamasi į privačias klinikas. 

Tačiau, svarbu žinoti, kad privalomojo sveikatos draudimo turėjimo atveju suteikiamos paslaugos  apima ir neatidėliotiną dantų gydymą. Paprastai tariant, skubus dantų gydymas nėra toks brangus, kaip žmonės galvoja. Gydymo išlaidos bus niekinės jeigu asmuo bus draustas PSD. 

(Perskaityta per mėnesį: 5, iš jų šiandien: 1.)