Veido odos drekinimas
Sveikata

Veido odos drėkinimas ir keli patarimai, padėsiantys sudrėkinti odą

Kai mūsų oda nebepajėgia sulaikyti pakankamai drėgmės, ji tampa sausa. Su tokia problema galima susidurti dėl įvairių priežasčių – pradedant dažnomis maudynėmis ir baigiant šiurkščių prausiklių naudojimu, odos senėjimo procesais ir sveikatos sutrikimais. Tačiau nereikėtų manyti, kad jei jūsų oda yra sausa, nebeturėsite galimybės to pakeisti. Egzistuoja daugybė būdų, kaip galėtumėte išspręsti sausos odos klausimą.

Drėkikliai, kurie drėkina mūsų viršutinį odos ląstelių sluoksnį ir sulaiko vandenį, yra vienas geriausių būdų spręsti sausos odos problemą. Tokių drėkinamųjų priemonių sudėtyje yra trijų pagrindinių rūšių ingredientų:

  • Humektantai (drėkikliai). Šios medžiagos padeda pritraukti drėgmę. Joms priskiriamos tokios medžiagos kaip hialurono rūgštis, keramidai, glicerinas, lecitinas ir sorbitolis.
  • Okliuzinės medžiagos. Šios drėkinamosiose odos priežiūros priemonėse galinčios būti medžiagos padeda užfiksuoti drėgmę odoje. Tarp tokių medžiagų patenka ir silikonas, vazelinas, lanolinas bei įvairūs aliejai.
  • Emolientai. Emolientų, kurie yra lengvesni ir lengviau tepami nei aliejai ar vazelinas, sudėtyje yra vandens, aliejaus ir emulsiklio, kuris neleidžia jiems atsiskirti. Šios medžiagos padeda minkštinti odą, atstatyti viršutinį odos sluoksnį ir užpildyti tarpus tarp ląstelių.

Ko galite imtis, kad sudrėkintumėte veido odą?

Vis dar svarstote, kaip teisingai drėkinti veido odą? Žinoma, drėkinamieji veido odos kremai yra pagrindinės mūsų odos drėgmę palaikančios priemonės, tačiau tai nėra vieninteliai sprendimai. Taip pat galite ir turėtumėte imtis daugiau papildomų veiksmų, padedančių pasiekti geriausią įmanomą rezultatą.

  • Trumpiau prauskitės duše. Net jei labai mėgstate atsipalaiduoti po dušu, neturėtumėte po juo praleisti ilgiau nei 4-5 minučių. Jei maudynės truks ilgiau, galite lengvai pašalinti didelę dalį odos riebalinio sluoksnio, dėl ko oda praras jai būtiną drėgmę. Be to, prausdamiesi po dušu ar vonioje turėtumėte naudoti drungną arba šiltą vandenį ir žūtbūt vengti karšto vandens.
  • Žinokite, kada naudoti drėkinamąjį kremą. Jau sužinojote, kad ilgas ir karštas dušas atima iš odos drėgmę ir pašalina nuo odos apsauginius riebalus. Tačiau pasinaudojus drungnu dušu ir norėdami, kad jūsų oda atrodytų jaunesnė, trijų minučių bėgyje po išlipimo iš vonios ar dušo, turėtumėte užfiksuoti drėgmę odoje, patepant ją drėkinamuoju kremu.
  • Rinkitės tinkamus odos prausiklius. Savo veido odos priežiūroje turėtumėte naudoti švelnų prausiklį, kuris neužkemša porų ir nedirgina odos. Taip pat svarbu, kad jame nebūtų dirbtinių kvapiklių, dažiklių ir alkoholio, kurie gali pašalinti natūralius riebalus ir išsausinti odą.
  • Būkite švelnūs savo veido odai. Kasdienėje odos priežiūroje neturėtų būti jokių šiurkščių ir odą dirginti galinčių priemonių. Svarbu, kad jūsų odos priežiūra būtų paremta švelniais, natūraliais ir veiksmingai odą drėkinančiais bei apsaugančiais sprendimais.
  • Naudokite paakių kremą. Plona ir švelni oda po mūsų akimis gamina labai nedaug apsauginių riebalų, kurie palaiko odos glotnumą, lygumą ir jaunatviškumą. Kadangi paakių oda yra itin plona, joje bene greičiausiai pasirodo pirmieji senėjimo ir nuovargio požymiai. Todėl būtų naudinga naudoti drėkinamąjį paakių kremą, kuris mažina paburkimą ir tamsius ratilus, atstato odos drėgmės balansą, intensyviai drėkina ir apsaugo nuo skysčių praradimo, kartu sustiprindamas odos struktūrą ir padidindamas jos elastingumą. Naudinga ieškoti paakių kremo, kurio sudėtyje yra tokių medžiagų kaip keramidai, hialurono rūgštis, vitaminas E, bakučiolis ir kt.

Žinoma, tai nėra vienintelės priemonės, kurias jūs galite pasitelkti savo kasdienėje odos priežiūroje, siekiant suteikti savo odai daugiau drėgmės ir apsisaugoti nuo odos išsausėjimo bei ankstyvo odos senėjimo požymių. Todėl pasistenkite reguliariai peržiūrėti savo odos priežiūros planą ir pritaikykite jį atsižvelgiant į metų laiką, amžių, odos būklę ir kitus individualius veiksnius.

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)