Technologijos

Fotoaparatai ir platus jų pasirinkimas

FotoaparataiDabartiniai fotoaparatai, kuriuos galime įsigyti bet kurioje pasaulio šalyje ir bet kurioje technikos ar elektroninių prekių parduotuvėje, per pastaruosius kelerius metus labai stipriai pažengė į priekį. Išsiplėtė ne tik technologinės galimybės, bet ir fotoaparatų pasiūla. Šiandien kiekvienas iš mūsų galime turėti fotoaparatą. Vis dėlto, dėl didelės jų gausos žmonėms darosi vis sunkiau išsirinkti vieną iš šių prietaisų. Yra keli pagrindiniai veiksniai, kuriuos reikėtų žinoti šiuo atveju.

Visų pirma, vertėtų atkreipti didelį dėmesį į fotoaparato talpos, skirtos duomenų laikymui, dydį. Daugelis šių prietaisų, kurie yra pigūs ir atkeliauja iš menkai žinomų gamintojų, turi nedideles kompiuterinės atminties galimybes, pavyzdžiui, vos 16 ar 32 MB, todėl jie negali talpinti kelių šimtų nuotraukų. Kad būtų lengviau įsivaizduoti – aukštos kokybės nuotrauka, atlikta su 5 megapikselių fotoaparatu, užima apytiksliai 2-3 MB laisvos vietos. Taigi, prieš perkant šį prietaisą, reikėtų išsiaiškinti, ar jame yra bent viena atminties kortelė.

Kitas labai svarbus aspektas, į kurį būtina atsižvelgti, yra rankinis fokusavimas, kurį, deja, bet turi ne visi fotoaparatai. Kai kuriuose aparatuose automatinis fokusavimo režimas ne visai tinkamai aptinka norimą objektą, todėl tokiu atveju vienintelis būdas gerai nufotografuoti, yra rankinis fokusavimas. Daugelis prastesnės ar vidutinės kokybės fotoaparatų tokios funkcijos neturi.

Be to, rekomenduojame pasidomėti, kokius elementus naudos jūsų naujasis fotoaparatas. Jei pastarąjį įsigysite už gana žemą kainą, o paskui sužinosite, kad jam tinkančios įkraunamos baterijos yra vertos bene pusės fotoaparato kainos, tikrai nenudžiugsite. Be to, labai naudingas dalykas yra nuotraukų perkėlimas naudojant belaidžio ryšio funkciją. Ji leidžia be duomenų perdavimui skirto laido atlikti visus perkėlimo darbus.

Kadangi šiandieninis fotoaparatų pasirinkimas yra milžiniškas, galima rinktis tiek profesionalius, turinčius didžiulio priartinimo galimybę, tiek ir kompaktiškus skaitmeninius fotoaparatus, kurie lengvai tilps jūsų kišenėje. Visi fotoaparatai yra sukurti taip, kad atitiktų konkrečių vartotojų grupių poreikius. Todėl aiškiai suformuluokite savo reikalavimus, ir jums bus daug lengviau išsirinkti tą vienintelį prietaisą, kuris taps nepamainomu jūsų veikloje.

(Perskaityta per mėnesį: 78, iš jų šiandien: 1.)