Laisvalaikis

Kodėl verta aplankyti Daniją?

Keliaukime kartu.lt DanijaDanija nuostabi šalis, nors ji ir yra pati mažiausia iš Skandinavijos šalių. Danijoje daugelis žmonių verčiasi žvejyba ir avių auginimu.

Ar teko girdėti tokį įdomų faktą, kad danai yra laimingiausi žmonės pasaulyje. Danijoje itin gerai klesti ekonomika.

Danijos klimatas labai panašus į Lietuvos. Vasara čia būna birželio- rugpjūčio mėnesiais, o žiema – gruodžio- kovo mėnesiais. Šalčiausias metų mėnesis būna vasaris.

Daniją tikrai aplankyti verta, todėl ir mes vežame į Daniją kelis kartus per savaitę. Galite nukeliauti keletą dienų paviešėti ir vėl grįžti namo. Galime garantuoti, kad įspūdžių tikrai turėsite pakankamai.

Turbūt nepatikėsite, bet Danijoje labai daug dviratininkų. Galima sakyti, kad danui turėti dviratį yra garbės reikalas. Tokio požiūrio galima pasimokyti iš Danų. Lietuvoje dviračiai dažniausiai naudojami pramogai ir laisvalaikiui, tuo tarpu danai su dviračiais važiuoja į darbą. Čia jau nieko nestebina į darbą minantis kostiumuotas vyriškis, arba pasipuošusi moteris. Tai Danijos kasdienybė.

Dėl ko lietuviai keliauja į Daniją?

Lietuviams patinka Danija, nes joje panašus klimatas kaip ir Lietuvoje. Tuomet nėra taip sunku prisitaikyti. Vasara čia būna birželio- rugpjūčio mėnesiais, o žiema – gruodžio- kovo mėnesiais. Šalčiausias metų mėnesis būna vasaris. Kai kurie lietuviai į Daniją keliauja ne tik pamatyti, pasigrožėti ar pailsėti, bet ir pasilieka. Dabai lietuvius traukia tvarkingumu. Danai labai tolerantiški, jie visada stengiasi surasti kompromisą, o tai labai palengvina darbinius santykius. Danijoje veikia pasaulio lietuvių bendruomenė. Lankstumas, pakantumas ir verslo nuovoka – trys danus apibūdinančios savybės. Šalyje vyrauja dinamiška ir nevaržoma aplinka.  Danija tokia tvarkinga šalis, kad ją galima skaityti kaip enciklopedinę. Ten visur tvarkinga, maloni aplinka.

Jei jau atvykote į Danija pirmiausia turite susipažinti su Danijos sostine Kopenhaga. Tai didmiestis, su beveik daugiau kaip 2 mln. gyventojų. Būtinai pasivaikščiokite po Kopenhagos miestą, greičiausiai pasijusite kaip kokiame istorijos ar meno muziejuje. Šis miestas be galo išpuoselėtas, tvarkingas, aplinka rami. Todėl galėsite maloniai praleisti laiką.  Pasakų miesto įspūdį kuria ne tik šie bokštai, bet ir vos ne ant kiekvieno kampo minimas Hanso Kristiano Anderseno vardas.

(Perskaityta per mėnesį: 139, iš jų šiandien: 1.)