Paslaugos,  Transportas

Starterio reikšmė ir automobilio remontas

autoservisasKiekviename mieste yra ne po vieną autoservisą. Vienas autoservisas mažesnis, kitas didesnis. Vienas specializuojasi ties tam tikra autoremonto dalimi, kitas stengiasi klientams pasiūlyti platų paslaugų spektrą. Labai svarbu, kad ištikus bėdai meistrai sugebėtų pataisyti ne tik stambius gedimus, pavyzdžiui, atlikti kapitalinį variklio remontą, bet ir apskritai mokėtų „priversti“ mašiną užsikurti. O kaip kitaip ją normaliai užvesti jei ne starteriu? Ši detalė, kaip ir visos kitos, laikui bėgant parodo savo kaprizų, tad starterių remontas yra labai reikalinga paslauga. Be to, vairuotojai dažniausiai nori, kad ji būtų atlikta kuo greičiau.

Kad lengviau suprastumėte starterio reikšmę, trumpai apie jį. Tai yra elektros varikliukas, kurio funkcija – vidaus degimo variklio užvedimas. Maždaug iki 1990 metų gamintuose automobiliuose paprastai būna įmontuoti nereduktoriniai, o naujesniuose – modernesni reduktoriniai starteriai. Technologijos tobulėjo, tad ir ši nedidelė, bet svarbi detalė neliko be patobulinimų. Visgi dvi starterių rūšys sukelia ir šiokią tokią problemą. Prieš taisant svarbu pasitikslinti, ar autoservisas užsiima nereduktorinių remontu. Nors Lietuvos automobilių parkas ir senas, tačiau dvidešimt penkerių metų ar senesnių mašinų palaipsniui vis mažėja. Taigi nenustebkite, jei modernių technologijų prigrūstam autoservisui senų starterių remontas pasirodys komplikuotas.

Starterių remonto paslauga tampa ypač aktuali, jei variklis gauna dideles apkrovas. Tai ypač pasireiškia šaltuoju metų laiku. Žiemą automobilio starterio dėvėjimasis yra didesnis. Natūralu, kad ir remonto prireikia didesniam automobilių skaičiui. O kadangi žmonės vis skuba, yra būtinybė, kad starterių remontas neužtruktų daug laiko.

Apskritai vairuotojai apie šią automobilio dalį žino pernelyg mažai. Kai kurie mano, kad jis turi tarnauti nepriekaištingaim nepriklausomai nuo to, koks yra transporto priemonės amžius ir kokius skaičius rodo jos odometras. Itin dažnai pasitaikanti vairuotojų klaida – starterio kankinimas. Jei automobilis neužsiveda, stengiamasi sukti net ne po keletą, o po keliolika kartų. Deja, taip pasiekiamas ne variklio užvedimas, o starterio gadinimas. Taip pat nedaugelis žino, jog silpnosios starterių vietos – šepetėliai, įvorės ir bendeksas.

Patikimas autoservisas Vilniuje starterį suremontuos nesunkiai, tačiau geras vairuotojas turi žinoti, jog starterio kankinimas – viena apsilankymo servise priežasčių.

(Perskaityta per mėnesį: 81, iš jų šiandien: 1.)