nuotekų valymo irengimai
Ne į temą

Ką reikia žinoti renkantis nuotekų valymo įrenginius?

Yra dalykų, be kurių namuose išsiversti neįmanoma. Vienas tokių – kanalizacija. Jei nėra galimybės prisijungti prie centrinės nuotekų valymo sistemos, tuomet populiari ir Lietuvoje priimtina alternatyva – biologinės nuotekų valymo sistemos. 

O tam, kad žinotumėte, į ką atkreipti dėmesį renkantis, dalinamės keliais punktais ką reikia žinoti apie nuotekų valymo įrenginius ir kas yra svarbu renkantis sistemą. 

Svarbu nuotekų valymo įrenginio kokybė

Yra keletas charakteristikų, kurios trumpai išskiria kokybišką nuo ne itin kokybiško įrenginio. Sertifikuoti nuotekų valymo irengimai turi būti kompaktiški, estetiški, neskleisti nemalonaus kvapo bei turėti kokybės standarto ženklinimą. Itin svarbu, jog valymo įrenginiai kokybiškai išvalytų buitines nuotekas, būtų patogūs ir saugūs naudoti. 

Tik sertifikuoti ir Lietuvoje leistini įrenginiai gali būti naudojami namų nuotekų valymui. Tai itin svarbu, kadangi išvalytos nuotekos patenka tiesiai į aplinką. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai išvalytas vanduo turi būti tinkamas panaudoti vejai laistyti, aplinkai valyti ar plauti ir pan. 

valymo įrenginys

Įsigykite iš ten, kur teikiamos aptarnavimo paslaugos

Planuodami namuose įsirengti nuotekų valymo įrenginius, rinkitės įmonę, kuri ne tik parduoda, tačiau ir montuoja bei aptarnauja įrenginius. Geriausia, kuomet viską atlieka ta pati įmonė ir geriau, jei ji turi padalinį mieste. Tikrai nebūtų patogu, jei ištikus bėdai, reikėtų laukti kelias dienas, kol į jūsų miestą atvyktų meistras. 

Įvertinkite kiek žmonių gyvens

Nuotekų valymo įrenginio dydis pasirenkamas pagal namuose gyvenančių žmonių skaičių bei tai, kiek šeima sunaudoja vandens. Esama įvairių dydžių, galingumo įrenginių, tad tikrai bus platus pasirinkimas konkrečiai šeimai. 

Gyvenimo būdas dažnai lemia pasirinkimą. Viena 4 asmenų šeima gali skalbtis porą kart per savaitę, o kita gali būti sportininkai ir skalbiasi kartą per dieną. Vieni dažnai nebūna namuose, kiti nuolat turi svečių. Automatiškai sunaudojamas skirtingas kiekis vandens. 

Valymo įrenginiai skirti ne metams ir ne dviems. Todėl svarbu įvertinti kaip keisis šeimos sudėtis artimiausiu metu. Jei esate jauna šeima ir tikitės šeimos pagausėjimo per ateinančius kelis metus, verčiau iš anksto įsigykite šiek tiek galingesnį įrenginį, jog vėliau dėl to nekiltų problemų. 

Iš kitos pusės, nepersistenkite ir nesirinkite itin galingo įrenginio vien dėl atsargumo. Galingesnis įrenginys naudos daugiau energijos bei neišnaudos viso savo potencialo. 

Elgtis atsargiai kaip ir su bet kokiais valymo prietaisais

Vienas iš teiginių, priskiriamų prie neigiamų savybių yra, jog naudojant nuotekų valymų prietaisus turi itin atsargiai elgtis, kas kartą galvoti ką nuleidi į kanalizaciją. Iš tiesų žmonėms, kurie tvarkingai ir atsakingai naudojosi kanalizacija iki šiol, nekils minčių į kanalizaciją leisti tepalų, antifrizo ar mesti sauskelnes. 

Kitiems, žinoma, gali kilti klausimų, kaip tai negalima mesti sauskelnių ar vištienos šlaunelės – jiems bus proga išmokti naudotis kanalizacija. 

nuotekų valymo įrenginys

Esmė yra paprasta. Pirmiausia, nesvarbu kokio tipo nuotekų sistema yra naudojamasi, negalima mesti didelių, vandenyje neyrančių daiktų, kurie gali užkimšti vamzdžius dar prieš šiukšlėms patenkant į valymo sistemą. 

Antra, maisto produktų ar didelių atliekų, plastikų apdorojimas trunka ilgai, tad gali pradėti jaustis nemalonus kvapas iš valymo sistemos. 

Kitas niuansas, valymo sistemoje pagrindinį vaidmenį atlieka bakterijos, kurios skaido atliekas. Tam, kad jos veiktų efektyviai, negalima jų „žudyti“ pilant stiprius chemijos gaminius, tokius kaip baliklis, didelis kiekis skalbiklio, automobilio tepalai, alyva, antifrizas, vaistai ir pan. 

Pasidomėkite, kaip tinkamai rūšiuoti ir utilizuoti pavojingas chemines medžiagas nenaudojant kanalizacijos. 

Tikimės šie keli punktai leis jums nukreipti mintis teisinga linkme ir priimti gerą sprendimą renkantis nuotekų valymo įrangą. 

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)