Metalo dazai
Namai

Metalo dažymas naudojant veiksmingus apsauginius metalo dažus

Metalinių dalių dažymas yra būtinas tiek lauke, tiek ir vidaus patalpose, kadangi tokiu būdu yra apsaugomi metaliniai paviršiai nuo neigiamų aplinkos veiksnių, galinčių juos pažeisti ir sutrumpinti jų tarnavimo laiką. Metalo dažymas užtikrina, kad metaliniai paviršiai ilgai išliktų puikios būklės, būtų atsparūs smūgiams ir įbrėžimams, ir jų nepaveiktų oras bei drėgmė – pagrindiniai metalo priešai. Todėl jei vidaus patalpose ar lauke turite įvairių metalinių paviršių, turėtumėte pasitelkti kokybiškus apsauginius metalo dažus.

Veiksmingai apsaugai skirti dažai metalui

Jei norite imtis metalinių paviršių apsaugojimo darbų, turėsite labai didelę pasirinkimo laisvę ieškant metalo dažymui skirtų dažų – ypač, jei naudositės specializuotomis parduotuvėmis, tokiomis kaip Hammerite.lt.

Šiuolaikinėje rinkoje siūlomi metalo dažai metalinėms dalims gali suteikti pusiau matinio paviršiaus išvaizdą, blizgią glotnią, kaldinto paviršiaus ar šilko blizgesio išvaizdą. Ir tuo metalo dažų pasirinkimas neapsiriboja. Jau nekalbant apie tai, kad galėsite rinktis iš labai skirtingų spalvų asortimento. Žinoma, metalo dažymas turėtų būti atliekamas pasirinkus konkrečiam metalui skirtus dažus. Jei naudojami ne tradiciniai metaliniai paviršiai, turėtumėte ieškoti konkrečiam metalui pritaikytų dažų, pvz., nerūdijančio plieno, spalvotųjų metalų, galvanizuotiems paviršiams ar kt.

Kadangi metalo dažymas šiandien gali būti vykdomas naudojant labai aukštos kokybės apsauginius metalo dažus, nėra sudėtinga pasiekti norimą rezultatą, suteikiant metaliniams paviršiams veiksmingą ilgalaikę apsaugą nuo rūdžių, kurios atsiranda, kuomet metalas yra veikiamas deguonies ir drėgmės. Be to, kaip jau buvo minėta, dažai metalui suteikia ir papildomą apsaugą nuo smūgių bei įbrėžimų, o tai reiškia, kad metaliniai paviršiai būna atsparesni ir tarnauja kur kas ilgiau.

Ieškodami metalo dažų pastebėsite, kad rinkoje yra siūlomi ir tokie metalo dažai, kurie gali būti dažomi ir ant surūdijusių paviršių. Todėl jei jūs nuspręsite pasirinkti tokius dažus, jums nereikės papildomai naudoti grunto ar bazinių dažų. Tai sutaupys daugiau laiko ir pinigų, kartu padedant išvengti ir pernelyg didelių pastangų. Taip pat nepamirškite, kad pasirinktais metalo dažais galėsite apsaugoti labai skirtingus paviršius – pradedant metalinėmis tvoromis ir baigiant garažo durimis ar lauko baldais.

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)