Namai

Ką žinote apie ekovatą?

ekovataNe vienas iš mūsų turbūt girdėjote nemažai informacijos apie ekovatą ir ji tikrai nėra naujovė mūsų šalyje.  Tačiau kaip bebūtų šia tema informacijos vis dar trūksta. Žmonės ją linkę painioti su stiklo vata ir kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Daugelis pastatų šiltinimui naudoja akmens vatą, tačiau ji garuoja, o jos sudėtyje esanti rišamoji medžiaga metanolis daro neigiamą įtaką žmonių sveikatai.

Ekovata yra efektyvi, aplinkai, žmogui ir nekenksminga šiltinimo medžiaga, pagaminta iš antrinių žaliavų. Ar patikėsite, kad ekovata buvo žinoma nuo 1928 metų. Būtent tais metais Vokietijoje buvo pastatyta gamykla, kurioje ir pradėta gaminti ekovata. Daugelis žmonių pamėgo šią medžiagą, dėl jos puikių savybių. Be abejo, iki šių laikų ekovata yra gerokai patobulinta. Todėl galima džiaugtis mokslininkų įdėtu indėliu, gerinant šios medžiagos savybes.  Ši medžiaga naudojama šiltinti ne tik gyvenamuosius namus, bet ir gamyklas ir kitus didelius pastatus.

Lietuvoje kitaip, nei daugelyje kitų Europos šalių čia ji iki šiol nepelnytai užleidžia pozicijas kitoms medžiagoms. Pasak specialistų tokia padėtis susiklostė dėl informacijos trūkumo ir tam tikrų statybinių pozicijų, o jos ateityje neišvengiamai kis, ypač dėl augančių ekologiškumo reikalavimų.

Pastaruju metu daug kas kalba apie ekologiškumą. Jis jau minimas visose gyvenimo srityse. Statybinės medžiagos taip pat nėra išimtis. Čia ekologiškumas tapęs vienu pagrindiniu reikalavimų.  Ką reiškia ekologiška statybinė medžiaga? Visų pirma tai kad ji neturi kelti jokio pavojaus sveikatai, o taip pat ir aplinkai, gamtai.

Brangstant kuro ir artėjant kosminių kainų už šildymą sezonui, būsto apšiltinimas yra puikus būdas sutaupyti ir gyventi šiltai. Kokia turi būti šiltinimo medžiaga? Turbūt kiekvienas į šį klausimą atsakytų, kad ji turi būti ekologiška, būtinai „kvėpuojanti“, ilgaamžė, nedegi, sandariai užpildanti ar atspari drėgmei? Ekovata pasižymi visomis tomis savybėmis ir net daugiau. Todėl jūsų būto šiltinimas ekovata gali būti puikus ir ekonimiškas sprendimas.

Visų tipų pastatams šiltini naudojama termoizoliacinė medžiaga Ekovata gaminama iš natūralios organinės medžiagos – celiuliozės pluošto. Vatos sudėtyje nėra formaldehidinių rišiklių, teršiančių gamtą. Ji impregnuojama nelakiais organiniais junginiais – boro rūgštimi ir boraksu, kurie aplinkai nedaro jokio neigiamo poveikio. Ekovatos sudėtyje taip pat nėra ir žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų. Šią vatą pastatams šiltinti gali rinktis net alergiški ar plaučių ligomis sergantys žmonės.

(Perskaityta per mėnesį: 66, iš jų šiandien: 1.)